Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Заднім числом. «Газпром» хоче через суд збільшити ціну на газ для Польщі починаючи з 2017 року

«Газпром» вимагає перегляду цінових умов на газ для Польщі. Фото: PGNiG

«Газпром» вимагає перегляду цінових умов на газ для Польщі. Фото: PGNiG

«Газпром» звернувся до суду у Швеції з позовом проти польської державної нафтогазової компанії PGNiG. Російська сторона вимагає змінити цінові умови на газ для Польщі за довгостроковим Ямальським контрактом «заднім числом», переглянувши умови контрактів від 8 грудня 2017 року та 9 листопада 2020 року.

Quote«14 січня 2022 року Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo отримали повістку від адвокатів «Газпрому» та «Газпром експорту» до спеціального арбітражного суду в Стокгольмі за клопотанням про зміну цінових умов на газ, який постачають за Ямальським контрактом. «Газпром» чекає на збільшення ціни контракту заднім числом», – зазначається в повідомленні на сайті PGNiG.

У PGNiG наголосили, що вимоги «Газпрому» є необґрунтованими, та заявили про готовність довести це в суді.

У «Газпромі» розповіли виданню «РБК», що раніше вже зверталися до польської компанії з вимогою переглянути цінові умови контракту на постачання газу. Цю опцію передбачено умовами договору, додали в російській компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«З огляду на те що комерційні переговори щодо перегляду ціни відповідно до вимог «Газпром експорту» не призвели до досягнення домовленостей, російська компанія відповідно до контрактних умов передала ці суперечки для розв'язання до арбітражного трибуналу», — повідомили в «Газпромі».

Контекст. PGNiG і «Газпром» домовилися про постачання 9,8 млрд кубів газу щороку у вересні 1996 року. За умовами Ямальського контракту кожна зі сторін має право раз на три роки вимагати перегляду цін на ресурс.

Угода діятиме до 2022 року. У травні 2020 року польська сторона заявила, що не має наміру продовжувати дію транзитного контракту між EuRoPol GAZ і «Газпром експорт» щодо магістрального газопроводу «Ямал — Європа».

Підписуйтесь на нас в Google News!

У вересні 2021 року Польща заявила, що стане цілком незалежною від російського газу у 2023 році. Скинути «газове ярмо» РФ країні допоможе запуск газогону Baltic Pipe.

Коментарі

Всі новини