Facebook Pixel

Поляки отримали доступ до сертифікації «Північного потоку – 2» і перешкоджатимуть його запуску

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) допустило польську державну енергокомпанію PGNiG і її «дочку» PGNiG Supply & Trading GmbH до сертифікації Nord Stream 2 AG, дочірнього підприємства «Газпрому» як незалежного оператора газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомив глава правління PGNiG Павло Маєвськи, передає пресслужба компанії.

Цей крок може утруднити «Газпрому» процес запуску трубопроводу в експлуатацію. Так як поляки традиційно виступають противниками цього проєкту.

Зокрема, PGNiG вважає, що Nord Stream 2 AG не відповідає як за формою, так і по суті вимогам для сертифікації з преференційної моделі незалежного мережевого оператора.

У PGNiG також стверджують, що «позитивне рішення BNetzA поставить під загрозу енергетичну безпеку ЄС і окремих держав-членів».

«У процесі сертифікації ми прагнутимемо до того, щоб власник «Північного потоку-2» не зміг уникнути застосування вимог, що стосуються розподілу прав власності, доступу третіх осіб до інфраструктури і прозорих тарифів із урахуванням вартості всього газопроводу. Ми будемо послідовно доводити, що Nord Stream 2 AG не відповідає формальним і істотним вимогам до оператора газопроводу, зокрема, тим, які стосуються енергетичної безпеки і корпоративної структури компанії», — заявив президент правління PGNiG.

У PGNiG підкреслюють, що запуск «Північного потоку-2» в експлуатацію до сертифікації буде порушенням законодавства Німеччини і ЄС.

«Робота без сертифікації дискримінує енергетичні компанії і спотворить умови конкуренції на внутрішньому ринку газу. З цієї причини PGNiG SA і PST GmbH залишають за собою право скористатися всіма юридичними заходами, спрямованими на протидію такій поведінці Nord Stream 2 AG», — заявили в компанії.

Контекст. PGNiG SA й її дочірня компанія PGNiG Supply&Trading (PST) звернулися на початку серпня до BNetzA з проханням приєднатися до процедури сертифікації Nord Stream 2 AG.

У липні 2020 року США та Німеччина домовилися про умови завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2». США відмовилися від введення санкцій проти цього проєкту, а Німеччина дала ряд пропозицій зі зменшення ризиків для України.

ФРН також обіцяє сприяти продовженню договору на транзит російського газу через Україну ще на 10 років. «Газпром» допускає таку можливість за умови збільшення закупівель російського газу в ЄС.

Подякувати 🎉