Facebook Pixel

За крок до старту. «Газпром» повідомив, коли «Північним потоком – 2» піде газ

«Газпром» озвучив дату старту постачання газу газопроводом. Фото: сайт Nord Stream 2 AG

«Газпром» озвучив дату старту постачання газу газопроводом. Фото: сайт Nord Stream 2 AG

Російський «Газпром» розраховує, що прокачування природного газу трубопроводом «Північний потік – 2» стартує вже наступного місяця. Джерела агентства Bloomberg, які ознайомлені з планами компанії, називають дату 1 жовтня. Саме тоді, за їхніми словами, розпочнеться транспортування газу до ФРН першою ниткою газогону.

Співрозмовники агентства наголошують, що старт фактичного постачання палива до країн Європи залежатиме від німецького регулятора. Однак у планах газового гіганта – розпочати транспортування природного газу обома нитками до 1 грудня цього року. «Газпром» уже підрахував, що за останній місяць року встигне прокачати 5,6 млрд кубометрів газу.

Контекст. Спочатку Росія планувала, що «Північний потік – 2» буде завершено у 2019 році. Проте на заваді цьому стали американські санкції. Утім, з приходом до влади Байдена ситуація змінилася: спершу він відмовився від ідеї введення додаткових санкцій, а потім уклав угоду з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель щодо спірного газопроводу.

Telegram Logo

Росіяни завершили укладання другої гілки «Північного потоку — 2» 6 вересня. Орієнтовно до 13 вересня здійснюватимуть стикування та зварювання обох частин труби — так званий «золотий шов».

Водночас швейцарська дочка «Газпрому» Nord Stream 2 AG домагається юридичного визнання її незалежним оператором. Це дасть змогу вивести компанію за рамки Третього енергопакета Євросоюзу й використовувати магістраль на 100%. Однак ухвалення рішення регулятором може тривати до січня.

Коментарі

Всі новини