Facebook Pixel

Байден визнав поразку щодо «Північного потоку — 2»: про що США та Німеччина домовилися без України

США та Німеччина офіційно домовилися про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік — 2». Країни вже опублікували спільну декларацію, яка містить обіцянки для України. Зокрема, президент США Джо Байден визнав, що не зміг нічого зробити з російським газопроводом.

Декларація має назву «Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки й наших кліматичних цілей», її на своєму сайті опублікувало Міністерство закордонних справ Німеччини.

У документі США та Німеччина заявили, що рішуче підтримують суверенітет, територіальну цілісність, незалежність України та її європейський шлях і підтверджують необхідність вжити заходів проти російської агресії й деструктивних дій Росії в Україні та за її межами.

Водночас країни пообіцяли запроваджувати санкції проти Росії, якщо вона намагатиметься використовувати газ для того, щоб зашкодити Україні.

США та Німеччина також погодилися з тим, що транзит до Європи через Україну має тривати й після 2024 року. Так, заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що влада обох країн має намір домагатися продовження договору про транзит російського газу через Україну ще на 10 років.

За її словами, угодою передбачено, що Вашингтон і Берлін намагатимуться знизити залежність України від транзиту російського газу та постачання газу з РФ.

Крім того, влада Німеччини зобов'язалася призначити спецпосланця, який куруватиме питання продовження угоди про транзит російського газу через Україну.

Водночас більшість законодавців у США незалежно від партії негативно відреагували на таку угоду. Деякі з них вважають, що Росія однаково використовуватиме газопровід проти України та трансатлантичної енергобезпеки.

Контекст. Росія запустила окремі частини проєкту в тестовому режимі в червні 2021 року.

Американська адміністрація вперше застосувала санкції проти учасників будівництва газопроводу 19 січня 2021 року. Згодом депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка закликає припинити добудову «Північного потоку – 2» у відповідь на арешт опозиціонера Олексія Навального.

У «Газпромі» заявили, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» можуть відкласти або тимчасово зупинити через політичний тиск.

Однак невдовзі після обрання Джо Байдена президентом США Конгрес вирішив припинити введення санкцій проти «Північного потоку – 2».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉