Facebook Pixel

США пригрозили Україні погіршенням відносин за критику договору щодо «Північного потоку – 2»

Представники адміністрації президента США Джо Байдена порадили українській стороні утриматися від коментарів щодо майбутньої угоди з Німеччиною щодо «Північного потоку – 2», передає видання Politico з посиланням на осіб, знайомих із переговорами.

Зокрема, видання зазначає, що офіційні особи США відмовилися зупиняти проєкт та намагаються стримати завдані збитки шляхом укладення угоди з Німеччиною.

Крім того, офіційні особи заявили українській стороні, що публічний виступ проти майбутньої угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Вашингтоном та Києвом, зазначило джерело.

Зокрема, вони закликали українців не обговорювати з Конгресом плани США та Німеччини.

Однак один із чиновників у адміністрації Байдена наголосив виданню, що ситуація є більш складною, але не поділився додатковою інформацією про переговори офіційних осіб зі США з українським урядом.

Водночас він зазначив, що під час переговорів із Німеччиною США намагаються обмежити ризики, пов'язані з трубопроводом, для України і для європейської енергетичної безпеки. Ба більше, обидві сторони шукають способи зменшити шкоду, яку це питання завдає Україні.

Однак у президента Володимира Зеленського вважають, що санкції США все ще можуть зупинити завершення проєкту. Київ як і раніше категорично проти цього проєкту. Також радник Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі «Європейській правді» зазначив, що США та Німеччина не можуть ухвалювати рішення щодо «Північного потоку – 2» за спиною у тих, кому проєкт загрожує.

Контекст. Американська адміністрація вперше на ділі застосувала санкції проти учасників будівництва газопроводу 19 січня 2021 року.

Згодом 21 січня депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка закликає припинити добудову «Північного потоку – 2» у відповідь на арешт опозиціонера Олексія Навального.

У «Газпромі» заявили, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» можуть відкласти або тимчасово зупинити через політичний тиск.

Однак згодом після призначення Джо Байдена президентом США, Конгрес вирішив припинити вводити санкції проти «Північного потоку – 2».

У червні Росія запустила окремі частини проєкту у тестовому режимі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉