Facebook Pixel

Україна назвала умови компенсації за «Північний потік – 2»

Україна не веде офіційних переговорів про компенсації в разі завершення «Північного потоку – 2», але керуватиметься принципами безпеки та забезпечення Росією виконання домовленостей, якщо до цього дійде справа. Про це сказав 5 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба журналістам у кулуарах форуму «Україна 30. Міжнародна політика», повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ми працюємо за «планом А» і не ведемо переговорів щодо компенсації. Але, маючи в голові можливість «післяматчевої серії пенальті», ми сформували дві засади, з якими ми можемо говорити про компенсації», — пояснив він.

Перша — принцип безпеки, як гарантуватиметься безпека держави. Друга — забезпечення виконання домовленостей. «Можна з Росією домовитися, і може навіть Німеччина щось гарантувати в цих домовленостях, але як змусити Росію дотримуватися домовленостей — це питання, на яке немає відповіді», — сказав Кулеба.

Глава МЗС пояснив, що в дипломатії існує правило «ні про що не домовлено, поки все не обумовлено». «Так само і з «Північним потоком – 2»: ніщо не завершено, поки все не завершено», — зазначив він.

За словами міністра, ключова тема, про яку вони говорять із партнерами, — «Північний потік – 2» створює виклики і загрози для безпеки. Ключове питання — як компенсувати втрати безпеки для України. «Оскільки це дуже складно, ми говоримо, що для всіх буде краще і спокійніше, якщо ви просто не запустите «Північний потік – 2», — підкреслив Кулеба.

Контекст. Росія добудує «Північний потік – 2» до кінця року: Україна боїться втратити транзит газу. The Page розбиралося, що відбувається навколо ПП-2.

Подякувати 🎉