Facebook Pixel

Росія добудує «Північний потік -2» до кінця року: Україна боїться втратити транзит газу. Що відбувається навколо ПП-2

Автор

Перша гілка труб «Північного потоку – 2» вже прокладена, і на цьому тижні об'єкти ПП-2 в Ленінградській області почнуть роботу в тестовому режимі. Повністю добудувати газопровід Росія має намір до кінця 2021 року, заявив віцепрем'єр РФ Олександр Новак, передає «Інтерфакс».

«Ті роботи, які сьогодні проводяться, будуть закінчені до кінця року, і проєкт буде введений в експлуатацію», — заявив він.

В Україні тим часом б'ють на сполох через ПП-2, оскільки Київ побоюється втратити транзит російського газу через свою територію. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив побоювання, що Росія може влаштувати провокації та теракти на українській «трубі», щоб мати можливість відмовитися від транзиту.

Водночас у самій Росії обіцяють, що транзит буде збережений до кінця дії контракту — до 2024 року. Аналогічні вимоги висуває Німеччина, один із основних бенефіціарів ПП-2 на Заході. Як заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт агентству Reuters, Україна повинна залишатися транзитером газу навіть після повної добудови ПП-2.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню Axios заявив, що був дуже здивований рішенням Байдена не вводити санкції проти ПП-2. На думку Зеленського, таке рішення Білого дому послабить Україну, підірве довіру українців до США і посилить Росію.

«Якщо вони побудують газопровід «Північний потік-2» в обхід України, то зрозуміло, що прийде час, коли в України більше не буде таких важелів впливу. Всі це повністю усвідомлюють», — заявив він.

Контекст. Росія повністю проклала всі труби на маршруті першої гілки ПП-2 4 червня 2021 року. Передбачається, що сам газопровід складатиметься з двох гілок, які йдуть від берега Росії до берега Німеччини через Балтику. Потужність газопроводу складе 55 млрд куб м газу в рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉