Facebook Pixel

Байден офіційно відмовився від санкцій проти «Північного потоку — 2». Україна готує звернення до Конгресу

США ухвалили рішення відмовитися від введення санкцій проти оператора «Північного потоку -2» — компанії Nord Stream 2 AG та її глави Маттіаса Варніга.

Як повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен, це рішення пов'язане з «національними інтересами» Сполучених Штатів. Водночас він зазначив, що країна й далі чинитиме опір завершенню проєкту.

Держдепартамент також направив до Конгресу обґрунтування свого рішення, яким вводяться санкції проти компаній і суден, що причетні до будівництва, але оператор «Північного потоку — 2» і Варніг є «винятком», передає ZN.ua. Це пояснили необхідністю підтримання відносин США з Німеччиною та європейськими союзниками.

«Близька співпраця з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками є критично важливою для боротьби з пандемією, кліматичною кризою, а також для забезпечення сталого економічного відновлення. Співпраця є важливою і для стримування агресивної поведінки Китаю та Росії. Це обґрунтування також надасть додатковий простір для дипломатичної взаємодії з Німеччиною щодо ризиків, які може принести завершення проєкту «Північний потік — 2» Україні та європейській енергетичній безпеці», — йдеться в документі.

Водночас Державний департамент США підготував звіт про компанії та судна, які будують газопровід, заявивши, що рішення адміністрації США не вводити санкції проти оператора є помилковим, оскільки воно може послабити важелі американської сторони під час запланованої зустрічі президентів США та РФ.

На сайті комітету Сенату США з міжнародних справ заявили, що на підготовку звітів про компанії, які пов'язані з будівництвом «Північного потоку — 2», витратили більше часу, ніж мусили, а ухвалене адміністрацією рішення є «подарунком Путіну» [президенту РФ — The Page].

Quote«Цей крок суперечить усьому, що президент Джо Байден і держсекретар Ентоні Блінкен раніше говорили про згубний вплив «Північного потоку — 2», і є подарунком Путіну, який тільки послабить важелі впливу Сполучених Штатів напередодні майбутнього саміту Байден — Путін. Адміністрація ставить передбачувані інтереси Німеччини та Росії вище за інтереси наших союзників у Центральній, Східній і Північній Європі», — йдеться в повідомленні.

Відмова США від санкцій проти «Північного потоку — 2»: реакція України

За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, парламент готує звернення до Конгресу США щодо цього.

«Зараз готується до підписання проєкт постанови про звернення Верховної Ради України до Палати представників і Сенату Конгресу США 117 скликання щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи через спільне введення санкцій щодо будівництва «Північного потоку — 2».

Дмитро Разумков

Дмитро Разумков

ексголова Верховної Ради України

Він також доручив профільному комітету підготувати таку постанову.

Контекст. Якщо російський газопровід «Північний потік — 2» запустять, то втрати Оператора газотранспортної системи України становитимуть $5 — 6 млрд щорічно.

Подякувати 🎉