Facebook Pixel

Німеччина зробила ставку на завершення будівництва «Північного потоку — 2» — Reuters

Німеччина очікує прагматичного підходу США до газопроводу «Північний потік — 2» і намагається виграти час для завершення будівництва попри те, що сьогодні про вихід із проєкту оголосила німецька Uniper.

У ФРН вважають, що найкраща стратегія — це якомога швидше поставити США перед фактом завершення проєкту, пише Reuters, посилаючись на джерела серед офіційних осіб Німеччини.

Така тактика ґрунтується на високому ступені готовності трубопроводу. Він готовий на 95% і може бути завершений до вересня.

Останні публічні заяви Вашингтона свідчать про те, що протидія будівництву СП2 триватиме. Але адміністрація Байдена має мало часу для ефективної протидії будівництву. До того ж Байдену так чи інакше потрібно налагоджувати відносини з Європою.

Готовність піти назустріч Німеччині висловили й деякі високопоставлені офіційні особи США. Визнаючи, що трубопровід буде добудований, вони закликають адміністрацію Байдена послабити тиск на Німеччину й зосередитися на регулюванні СП2.

Колишній посол Німеччини в США висловив компромісну ідею про те, що німецька влада має отримати право перекривати газопровід у разі чергових порушень міжнародних норм із боку РФ, як-от перетин кордонів будь-якої держави або провокування спалаху насильства на півдні та сході України.

Контекст. Газопровідний проєкт «Північний потік — 2» планувалося завершити наприкінці 2019 року. Проте через протидію США будівництву СП2 строки зсувалися до кінця 2020 року, а пізніше до кінця I кварталу 2021 року.

Перший серйозний удар по СП2 завдав президент США Дональд Трамп, який 20 грудня 2019 року підписав оборонний бюджет, що передбачав санкції проти газопроводу. Американська влада зажадала від компаній, що здійснювали прокладання, негайно припинити будівництво. Одразу після цього іноземні компанії-учасниці одна за одною почали виходити з проєкту. До кінця лютого 2021 року від участі в будівництві СП2 відмовилися вже 18 компаній. Сьогодні стало відомо про те, що з проєкту виходить ще й німецька Uniper.

За даними «Коммерсанта», основний власник СП2 «Газпром» може недорахуватися приблизно 600 — 650 млн євро із 4,75 млрд євро інвестицій, які обіцяли компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉