Facebook Pixel

Плата за нацизм від Штайнмаєра та зняття санкцій від Байдена: нові скандали про «Північний потік – 2»

Плата за нацизм від Штайнмайєра і зняття санкцій від Байдена: нові скандали про «Північний потік — 2». Фото: Nord Stream

Плата за нацизм від Штайнмайєра і зняття санкцій від Байдена: нові скандали про «Північний потік — 2». Фото: Nord Stream

Адміністрація президента США Джо Байдена може переглянути політику щодо «Північного потоку – 2». Однак сам Байден продовжує критично ставитися до проєкту газопроводу.

Речниця Білого дому Дженніфер Псакі заявила, що Байден має намір вивчити питання, чи здатні американські санкції щодо цього проєкту його зупинити. Зокрема, вона додала, що він як і раніше переконаний, що «Північний потік – 2» є поганою угодою для Європи, передає DW.

Однак The Financial Times і The Wall Street Journal повідомили, що адміністрація президента може провести переговори про можливе послаблення санкцій.

Telegram Logo

Водночас Німеччина має намір укласти нову угоду з Вашингтоном, щоб завершити і ввести в експлуатацію газопровід.

Будівництво газопроводу відновилося 6 лютого, однак США ще не запровадили проти нього санкцій, які були анонсовані вже у січні.

Однак у Німеччині набирає обертів критика президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра. Він зазначив, що будівництво газопроводу є спокутуванням провини німців перед радянськими жертвами Другої світової війни.

Такі слова розкритикував посол України у Німеччині Андрій Мельник. Також уряд Польщі закликав Берлін зупинити «Північний потік -2».

Контекст. Перші санкції стосовно споруджуваного газопроводу були введені адміністрацією президента США Дональда Трампа в грудні 2019 року. Пізніше обмежувальні заходи були розширені. У Вашингтоні неодноразово заявляли, що трубопровід не повинен бути добудованим.

15 січня стало відомо, що оператор «Північного потоку – 2» вирішив відкласти початок робіт із завершення будівництва газопроводу. Точних дат відновлення будівництва в компанії не назвали.

Незабаром Держдепартамент США випустить звіт про компанії, які, на його думку, допомагають «трубопроводу Росія — Німеччина». За словами джерела агентства Reuters, в звіті можуть фігурувати компанії, що займаються страхуванням, прокладкою підводного трубопроводу і перевіркою обладнання. Всі вони можуть виявитися під загрозою санкцій, якщо не припинять роботу.

Коментарі

Всі новини