Судно-трубоукладач «Фортуна» (Fortuna) розпочало підготовчі роботи для відновлення прокладання труб у морській економічній зоні Данії. Про це заявив оператор будівництва газопроводу Nord Stream AG, повідомило Reuters. Зазначається, що будівництво здійснюватиметься відповідно до отриманих раніше погоджень.
Про те, що трубоукладач перебуває на місці добудови газопроводу — за 28 кілометрів від данського острова Борнхольм, свідчать дані ресурсу MarineTraffic. Поруч із ним розташувалися ще кілька російських суден, які мають надати підтримку «Фортуні».
Контекст. У Німеччині закликають зупинити проєкт. Співголова партії «Союз 90/Зелені» Анналена Баербок 24 січня зажадала остаточно зупинити будівництво газопроводу, оскільки він «суперечить геостратегічним інтересам європейців, спрямований проти України, є ставкою проти кліматичних цілей Європи й абсолютно неприйнятний».
Цього ж дня ввести мораторій на будівництво «Північного потоку — 2» зажадав і голова Вільної демократичної партії Крістіан Лінднер.
Німецькі екологічні організації опротестували видачу дозволу на будівництво Федеральним відомством із морського судноплавства та гідрографії (BSH). Будівельні роботи на території ФРН загальмувалися на довгий час.
Однак прем'єр-міністерка федеральної землі Мекленбург — Передня Померанія Мануела Швезіг підтримала проєкт. За її словами, критики проєкту не повинні використовувати нинішню ситуацію, щоб зупинити «Північний потік — 2». «Важливо, щоб Німеччина залишалася в діалозі з Росією й у ці важкі часи», — заявила Швезіг.
19 січня американська адміністрація вперше на ділі застосувала санкції проти учасників будівництва газопроводу. До списку на сайті Мінфіну США внесено судно-трубоукладач «Фортуна» та його власника — компанію «КВТ-Рус», а також фірму «Рустанкер» із Краснодарського краю й танкери «Максим Горький» і «Сьєра».
21 січня депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, яка закликає припинити добудову «Північного потоку — 2» у відповідь на арешт опозиціонера Олексія Навального.
У «Газпромі» заявили, що будівництво газопроводу «Північний потік — 2» можуть відкласти або тимчасово зупинити через політичний тиск. Про це повідомило Reuters із посиланням на меморандум компанії до нового розміщення євробондів.
Західними партнерами «Газпрому» за проєктом, вартість якого оцінюється в 9,5 млрд євро ($11,5 млрд), є німецька Uniper, Wintershall Dea з BASF, англо-голландська нафтова компанія Shell, австрійська OMV і французька енергетична компанія Engie.