Данія підтвердила початок робіт з добудові «Північного потоку – 2»

Будівництво газопроводу судном Pioneering Spirit в Фінській затоці на кінці грудня 2018 року. Фото: Nord Stream 2 AG

Будівництво газопроводу судном Pioneering Spirit в Фінській затоці на кінці грудня 2018 року. Фото: Nord Stream 2 AG

Датське енергетичне агентство отримало графік добудови газопроводу «Північний потік — 2» у виключній економічній зоні країни. Агентство повідомило, що робота буде відновлена 15 січня. У грудні цю ж дату початку робіт називало агентство з мореплавання.

Російське судно-трубоукладач «Академік Черський» вже прибуло в економічну зону Данії.

Одночасно уряд федеральної землі Мекленбург — Передня Померанія на екстреному засіданні 6 січня вирішив створити фонд для добудови «Північного потоку — 2». На території цього регіону розміщується берегова інфраструктура газопроводу. Фонд буде зареєстрований вже в найближчі дні і займеться закупівлею обладнання та будматеріалів. Створення цього фонду схвалив і земельний парламент.

Telegram Logo

Фонд буде посередником між компаніями і оператором будівництва газопроводу. Тобто підрядники будуть мати контракти з цим фондом-прокладкою, що має допомогти їм уникнути санкцій з боку США. За словами прем'єр-міністра Мекленбурга — Передньої Померанії Мануели Швезіг необхідність в цьому механізму відпаде, якщо США скасують санкції проти фірм, що беруть участь в будівництві газопроводу.

Віцепрем'єр РФ Олександр Новак 4 січня заявив, що будівництво «Північного потоку — 2» буде завершено, так як «проєкту активно допомагають європейські партнери».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В кінці грудня були закінчені роботи з будввництва трубопроводу в водах Німеччини. Тепер залишилося завершити 157-кілометровий відрізок в водах Данії.

Контекст. Сенат США 1 січня подолав вето президента Трампа і повторно проголосував за прийняття оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік. Він передбачає розширення санкцій проти «Північного потоку — 2».

Будівництво газопроводу «Північний потік — 2» силами європейських підрядників було зупинено в грудні 2019 року через санкції США. Роботу зупинив підрядник — швейцарська Allseas, що прокладав труби. «Газпром» заявив про намір добудувати газопровід власними силами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини