Компанія Nord Stream 2 завершила будівництво російського газопроводу «Північний потік – 2» в німецькій виключно економічній зоні.
Як заявили в компанії агентству РБК, йдеться про трубоукладочні роботи в німецьких водах на глибині менше 30 метрів і на відрізку в 2,6 км.
Водночас, за словами віцепрем'єра Росії Олександра Новака, будівництво «Північного потоку – 2» знаходиться «на високому ступені готовності». Видання зазначає, що йдеться про комерційний проєкт, в якому зацікавлені переважно європейські партнери.
Варто відзначити, що будівництво газопроводу призупинили рік тому, коли США включили в оборонний бюджет санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві. Тоді швейцарська компанія Allseas, яка займалася трубоукладкою, відвела свої судна.
Зараз же газопровід завершили більш ніж на 90%, залишилися лише роботи в данській економічній зоні (147 км). Роботи там планують почати в середині січня 2021-го.
Контекст. Раніше ми повідомляли, що в бюджеті США на 2021 фінансовий рік передбачено посилення санкцій проти «Північного потоку-2» і «Турецького потоку». Зокрема, санкції накладуть на компанії, які сприяють продажу, оренді або наданню трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, наданню послуг страхування або перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом. Санкції також будуть поширюватися на компанії, які надають послуги модернізації, модифікації й установки устаткування для зварювальних робіт на суднах.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також