Facebook Pixel

Поки США вводять санкції, «Північний потік – 2» хочуть прискорено добудувати в Німеччині

Судно-трубоукладач «Фортуна». Фото: «Корабел»

Судно-трубоукладач «Фортуна». Фото: «Корабел»

Палата представників Конгресу США підтримала новий, розширений пакет санкцій проти російських проєктів газопроводів «Північний потік – 2» і «Турецький потік». Він включений в законопроєкт, яким затверджується оборонний бюджет США на 2021 рік. За нього Палата проголосувала 8 листопада.

Тепер цей законопроєкт повинен бути узгоджений Сенатом, після чого його підпише президент США. Але Дональд Трамп уже обіцяв, що не підпише (його претензії стосуються регулювання діяльності соцмереж). Однак законопроєкт був схвалений Палатою представників із величезною перевагою голосів, тому велика ймовірність, що можливе вето президента Конгрес подолає.

Санкції запропоновано ввести через сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, страхування та перестрахування, а також надання послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом газопроводу.

Telegram Logo

Поки США не прийняли остаточне рішення по цих санкціях, Росія за підтримки Німеччини вирішила спробувати добудувати газопровід. Він прокладений на 94%, залишилося пройти 76 км: 60 км на шельфі Данії й 16 км у виключній економічній зоні Німеччини.

Щоб уберегти учасників будівництва від можливих санкцій, у Німеччині пішли на юридичну хитрість. Там назвали газопровід важливим екологічним проєктом і заснували відповідний фонд, який займатиметься його добудовою. Тому підрядники формально виконуватимуть замовлення фонду, тобто не матимуть стосунку до газопроводу.

Будівництво поки не розпочато. Спочатку говорили, що його вестиме судно-трубоукладач «Академік Черський», яке спочатку прийшло в район будівництва, але через день повернулося до Калінінграда. Тепер у район висунулося менш ефективне судно «Фортуна».

Німеччина погодила продовження будівництва газопроводу на грудень і розглядає заявку на роботи в наступні місяці.

Контекст. Будівництво газопроводу «Північний потік – 2» силами європейських підрядників було зупинено через санкції США. Через ці санкції роботу зупинила швейцарська Allseas, яка прокладала труби. У прокладці труб були задіяні три судна компанії. «Газпром» заявив про намір добудувати газопровід власними силами.

Коментарі

Всі новини