Facebook Pixel

Трамп звинуватив президента Південної Африки у геноциді білого населення

Трамп звинуватив президента Південної Африки у геноциді білого населення

Трамп звинуватив президента Південної Африки у геноциді білого населення

Президент США Дональд Трамп у середу під час напруженої зустрічі в Білому домі, яка нагадала його лютневу засідку на українського лідера Володимира Зеленського, висунув президенту ПАР Сирілу Рамафосі вибухонебезпечні звинувачення у геноциді білої раси та захопленні земель. Про це пише Reuters.

Південна Африка має один з найвищих рівнів вбивств у світі, але переважна більшість жертв — чорношкірі.

Рамафоса сподівався використати зустріч для перезавантаження відносин своєї країни з США після того, як Трамп скасував вкрай необхідну допомогу Південній Африці, запропонував притулок білій африканській меншині, вислав посла країни і розкритикував її судовий процес проти Ізраїлю за звинуваченням у геноциді.

Читайте також:
Куди зник Маск
Куди зник Маск

Південноафриканський президент прибув до США підготовленим до агресивного прийому, взявши до складу своєї делегації популярних білих південноафриканських гравців у гольф і заявивши, що хоче обговорити питання торгівлі. США є другим за величиною торговельним партнером Південної Африки, і країна стикається з 30-відсотковим тарифом на імпорт.

Але в ретельно відрежисованій атаці в Овальному кабінеті Трамп накинувся, швидко перейшовши до переліку проблем, пов'язаних з поводженням з білими південноафриканцями, який він переривав відтворенням відео і гортанням стопки друкованих новинних статей, які, за його словами, підтверджували його звинувачення.

На відео, яке на прохання Трампа демонструвалося в телевізорі, який зазвичай не встановлюється в Овальному кабінеті, було видно білі хрести, які, як стверджував Трамп, були могилами білих людей, а також лідерів опозиції, які виголошували запальні промови. Одного з них, Джуліуса Малему, Трамп запропонував заарештувати.

Відео було знято у вересні 2020 року під час протесту після того, як тиждень тому на їхній фермі було вбито двох людей. Хрести не позначали справжніх могил. Організатор протесту заявив тоді громадському мовнику Південної Африки, що вони представляють фермерів, які були вбиті протягом багатьох років.

Quote«У нас є багато людей, які відчувають, що їх переслідують, і вони приїжджають до Сполучених Штатів. Тому ми приймаємо з багатьох місць, якщо ми відчуваємо, що там відбуваються переслідування або геноцид. Люди тікають з Південної Африки заради власної безпеки. Їхні землі конфіскують, і в багатьох випадках їх вбивають», — сказав Трамп.

Південна Африка, яка пережила століття дискримінації чорношкірого населення під час колоніалізму та апартеїду, перш ніж стати багатопартійною демократією у 1994 році за часів Нельсона Мандели, відкидає звинувачення Трампа.

Новий закон про земельну реформу, спрямований на виправлення несправедливості апартеїду, дозволяє експропріацію без компенсації, якщо це в інтересах суспільства, наприклад, якщо земля лежить під паром. Жодної такої експропріації не відбулося, і будь-яке розпорядження може бути оскаржене в суді.

У 2024 році поліція Південної Африки зафіксувала 26 232 вбивства по всій країні, 44 з яких були пов'язані з фермерськими громадами. Вісім з цих жертв були фермерами.

Рамафоса, який сидів у кріслі поруч із Трампом і зберігав врівноваженість, заперечив проти його заяв.

Quote«Якби був геноцид африканських фермерів, я можу посперечатися з вами, цих трьох джентльменів тут не було б», — сказав Рамафоса, маючи на увазі гольфістів Ерні Ельса і Ретіфа Гусена, а також мільярдера Йоганна Руперта, білих, які були присутні в кімнаті.

Це не задовольнило Трампа.

Quote«У нас є тисячі історій, які говорять про це, і у нас є документальні фільми, у нас є новини. На це потрібно реагувати», — сказав Трамп.

Геноциду просто немає

Під час відеопрезентації Рамафоса здебільшого сидів з невиразним обличчям, час від часу витягуючи шию, щоб подивитися на екран. Він сказав, що раніше не бачив цих матеріалів.

Потім Трамп продемонстрував друковані копії статей, на яких, за його словами, були зображені вбиті білі південноафриканці, і, гортаючи їх, вигукував «смерть, смерть», а потім передав їх своєму колезі.

Рамафоса сказав, що в Південній Африці існує злочинність, і більшість жертв — чорношкірі. Трамп обірвав його і сказав: «Фермери не чорношкірі».

Quote«Це ті проблеми, про які ми хочемо з вами поговорити», — відповів Рамафоса.

Південноафриканський президент навів приклад Мандели як миротворця, але це не вплинуло на президента США, політичну базу якого складають білі націоналісти. Міф про геноцид білих у Південній Африці став об'єднуючим фактором для ультраправих у США та інших країнах.

Quote«Я скажу: апартеїд, жахливо. Це свого роду протилежність апартеїду», — зазначив Трамп.

Надзвичайний обмін думками, який відбувся через три місяці після того, як Трамп і віцепрезидент Джей-Ді Венс облаяли Зеленського в тому ж Овальному кабінеті, може змусити іноземних лідерів двічі подумати, перш ніж приймати запрошення Трампа і ризикнути публічно осоромитися.

На відміну від Зеленського, який провів спаринг з Трампом і в підсумку пішов раніше, південноафриканський лідер зберіг спокій, похваливши декор Трампа — президент обладнав Овальний кабінет золотими аксесуарами — і заявивши, що з нетерпінням чекає на передачу головування в «Групі 20» наступного року.

Трамп відмовився сказати, чи відвідає він зустріч G20 у Південній Африці в листопаді.

Пізніше на зустрічі бізнес-магнат Руперт виступив на підтримку Рамафоси, заявивши, що злочинність є проблемою в усьому світі і що багато чорношкірих людей також помирають.

Після зустрічі Рамафоса спробував зосередитися на торгівлі, заявивши журналістам, що обидві країни домовилися обговорити найважливіші корисні копалини в Південній Африці. Його міністр торгівлі заявив, що уряд подав торговельну та інвестиційну пропозицію, яка включає купівлю скрапленого природного газу зі США.

Але президент також категорично заперечив твердження Трампа про хвилю расового насильства проти білих фермерів.

Quote«У Південній Африці просто немає геноциду», — сказав він.
Подякувати 🎉