Facebook Pixel

АПК, енергетика і надра: щоб привабити інвесторів, Україні треба понад $500 млрд

Україні потрібно близько $524 млрд для відновлення економіки протягом наступних 10 років, свідчать дані Світового банку. Зараз найбільші можливості для інвестицій у сферах сільського господарства, енергетики та видобутку корисних копалин.

Про це йдеться у звіті компанії PwC.

Quote«Інвестори обережні, і це цілком виправдано, проте Україна пропонує унікальне поєднання масштабу, терміновості та потенційної прибутковості», – сказав Лев Голубець, партнер практики консалтингових рішень PwC у США.

Як Україні залучити найбільше інвестицій для відновлення

Скільки інвестицій потребує агросектор

На відновлення сільськогосподарського сектору України потрібно близько $55 млрд:

  • інвестиції у модернізацію агротехнологій та ланцюги поставок підвищать продуктивність галузі;
  • інвестиції в інноваційні технології, такі як аналіз врожаю на основі даних, та автоматизовані системи зрошення допоможуть ефективніше користуватися ресурсами.

Інвестиції у надра України

В України є значні запаси корисних копалин, такі як залізна руда, вугілля та рідкісноземельні елементи, критичні для багатьох галузей промисловості.

Якщо вдосконалити технології видобутку, тоді інвестиції у цей сектор також стануть ефективнішими, йдеться у звіті PwC.

Інвестиції в енергетику

Для відновлення енергетичного сектору потрібно близько $68 млрд. Український уряд пропонує значні стимули для інвесторів, з основним фокусом на розвитку відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, потрібно використовувати сучасні системи управління та нові методи обслуговування, які покращують розподіл енергії та знижують ризики. Це допоможе зробити енергосектор більш стійким у майбутньому.

Які ще інвестиції потрібні Україні

За даними звіту, Україні також потрібно близько $78 млрд на відновлення інфраструктури, включаючи дороги, мости, житло та інші ключові галузі. Галузь житлового будівництва окремо потребує приблизно $84 млрд.

Quote«Україна пропонує низку стимулів для зацікавлених у фінансуванні стратегічних проєктів та участі у відновленні країни. Насамперед, це режим індустріальних парків з податковими пільгами, зниженням митних зборів та програмами прямої фінансової підтримки», – сказав Олексій Катасонов, лідер практики оподаткування, юридичних послуг та розвитку людського капіталу PwC в Україні.

Окрім цього, проєкти від €12 млн отримують співфінансування до 30% від держави. Водночас, за словами Катасонова, потрібні й подальші зміни на законодавчому рівні, щоб залучати більше інвестицій.

Нагадаємо, притік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну скоротився на $1,2 млрд, або на чверть у 2024-му, до $3,3 млрд. На це могло вплинути послаблення валютних обмежень на транскордонні перекази від Нацбанку.

Подякувати 🎉