Ціни на нафту підскочили більш ніж на 1% в середу після повідомлень про те, що Ізраїль готує удар по іранських ядерних об'єктах, що викликає побоювання, що конфлікт може порушити постачання в ключовому регіоні видобутку нафти на Близькому Сході. Про це пише Reuters.
Липневі ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 97 центів, або на 1,5%, до $66,35 за барель до 03:30 за Гринвічем. Липневі ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate зросли на 96 центів, або на 1,6%, до $62,99. Червневий контракт на WTI закінчився у вівторок на позначці $62,56.
Нові розвідувальні дані, отримані Сполученими Штатами, свідчать про те, що Ізраїль готується завдати удару по іранських ядерних об'єктах, повідомила у вівторок телекомпанія CNN з посиланням на кількох американських чиновників, знайомих з цим питанням.

Неясно, чи прийняли ізраїльські лідери остаточне рішення, додає CNN, посилаючись на чиновників.
«Така ескалація не лише поставить під загрозу постачання до Ірану, але й до значної частини регіону», — заявили сировинні стратеги ING.
Іран є третім за величиною виробником серед членів Організації країн-експортерів нафти, і ізраїльська атака може порушити потоки з цієї країни.
Існують також побоювання, що Іран може відповісти блокуванням потоків нафтових танкерів через Ормузьку протоку в Перській затоці, через яку Саудівська Аравія, Кувейт, Ірак і Об'єднані Арабські Емірати експортують сиру нафту і паливо.
Цього року США та Іран провели кілька раундів переговорів щодо іранської ядерної програми, причому президент США Дональд Трамп відновив кампанію з посилення санкцій на експорт іранської нафти, щоб змусити Іран відмовитися від своїх ядерних прагнень.
Незважаючи на дискусії, американські офіційні особи та Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї у вівторок виступили з коментарями, які вказують на те, що обидві сторони залишаються далекими від вирішення проблеми.
«Між США та Іраном ведуться непрямі ядерні переговори, які, в разі успіху, можуть дати ринку додатковий імпульс до зростання. Однак ці переговори, схоже, вичерпують себе», — зазначають аналітики ING.
Тим не менш, з'явилися деякі ознаки поліпшення пропозиції нафти. Минулого тижня запаси сирої нафти в США зросли, тоді як запаси бензину і дистилятів скоротилися, повідомили джерела на ринку, посилаючись на дані Американського інституту нафти, опубліковані у вівторок.
За тиждень, що закінчився 16 травня, запаси сирої нафти в США, найбільшому споживачі нафти в світі, зросли на 2,5 млн барелів, повідомили джерела на умовах анонімності.
Інвестори очікують на урядові дані про запаси нафти в США від Управління енергетичної інформації пізніше в середу.
Крім того, видобуток нафти в Казахстані зріс на 2% в травні, повідомило у вівторок джерело в галузі, що є збільшенням, незважаючи на тиск з боку ОПЕК+ на країну щодо скорочення видобутку нафти.