У п'ятницю 28 лютого ціни на нафту знизилися на 1% і були на шляху до першого місячного падіння з листопада, оскільки ринки готувалися до тарифних погроз Вашингтона і рішення Іраку відновити експорт нафти з Курдистану. Про це пише Reuters.
Невизначеність навколо планів ОПЕК щодо відновлення видобутку в квітні та мирні переговори щодо припинення війни в Україні також вплинули на настрої інвесторів.
Більш активні травневі ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 72 центи, або на 0,98%, до $72,85 за барель до 10:13 за Гринвічем. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate коштували $69,59 за барель, що на 76 центів, або 1,08%, нижче.


Насосна установка працює на об'єкті Vermilion Energy у Трігері, Франція, 14 червня 2024 року. Фото: REUTERS
Ф'ючерс на нафту марки Brent, термін дії якого закінчується у п'ятницю, торгувався на рівні $73,28, що на 76 центів нижче.
Обидва еталони знаходяться на шляху до першого місячного зниження за останні три місяці.
Багдад оголосить в найближчі години про відновлення експорту нафти з напівавтономного Курдистану через іраксько-турецький нафтопровід, йдеться в заяві іракського міністерства нафти.
Ірак експортуватиме 185 000 барелів нафти на добу через державну нафтову компанію SOMO, і ця кількість буде поступово збільшуватися.
«Відновлення експорту викликає питання про те, як Ірак буде дотримуватися своїх зобов'язань в рамках ОПЕК+, адже він вже регулярно видобуває нафту понад свою квоту. Якщо ОПЕК+ відкладе повернення добровільно скорочених барелів на 120 000 барелів на добу, починаючи з квітня, то збільшення видобутку в Іраку перевищить це обмеження», — сказав керівник аналітичного відділу Onyx Capital Group Гаррі Чілінгуріан.
ОПЕК+ обговорює, чи збільшувати видобуток нафти у квітні, як планувалося, чи заморозити його, оскільки її члени намагаються зрозуміти картину глобальної пропозиції, повідомили вісім джерел в ОПЕК+.
Економісти з дослідницького підрозділу BMI Fitch заявили, що учасники ринку намагаються оцінити вплив всіх політичних заяв, пов'язаних з енергетикою, зроблених адміністрацією Трампа цього місяця.
Президент США Дональд Трамп у четвер заявив, що запропоновані ним 25% тарифи на мексиканські і канадські товари набудуть чинності 4 березня, а також додаткові 10% мита на китайський імпорт.
Трейдери знижують ризики на тлі зростаючої волатильності, викликаної посиленням Трампом тарифної війни, не в останню чергу проти Китаю, що значно підвищує занепокоєння щодо глобального попиту, сказав Оле Хансен, керівник відділу стратегії по сировинних товарах Saxo Bank.
Тарифна війна може сповільнити глобальне зростання, спровокувати інфляцію і, своєю чергою, придушити попит на сиру нафту.
Такі фактори, як очікування уповільнення економічного зростання в США, тарифи і можливість встановлення миру в Україні, що може зробити більш доступною російську нафту, стримують апетит інвесторів до ризику.
На настрої інвесторів також вплинули дані про те, що кількість заявок на допомогу з безробіття в США минулого тижня зросла більше, ніж очікувалося, а інший урядовий звіт надав додаткові докази того, що економічне зростання сповільнилося в четвертому кварталі.
Проте ціни на нафту зросли більш ніж на 2% у четвер, оскільки побоювання з приводу поставок знову з'явилися після того, як Трамп відкликав ліцензію, видану американській нафтовій компанії Chevron для роботи у Венесуелі.
За словами джерел, близьких до переговорів, це може призвести до укладення нової угоди між американським виробником і державною компанією PDVSA щодо експорту нафти в інші напрямки, окрім США.