Нафта стабілізувалася після падіння майже на 2% в понеділок, коли президент США Дональд Трамп підвищив ставки на заплановані тарифи, що затьмарило перспективи світових поставок і попиту на нафту. Про це повідомляє Bloomberg.
Нафта марки Brent торгувалася вище $77 за барель, а West Texas Intermediate — близько $73. У низці коментарів Трамп заявив, що виступає за введення в «найближчому майбутньому» загальних тарифів, «набагато більших», ніж 2,5%, і мит на деякі товари іноземного виробництва, перерахувавши такі товари, як сталь, алюміній і мідь.
Ці коментарі допомогли підняти курс долара США, який був негативним фактором для більшості сировинних товарів.

Цього року ціни на нафту пройшли нелегкий шлях, спочатку зростаючи через холодну зиму в Північній півкулі і санкції США проти російських енергоносіїв, а потім падаючи, коли погрози Трампа щодо тарифів налякали ринки і спровокували волатильність. Відступ у понеділок відбувся на тлі короткої, але інтенсивної тарифної суперечки між Колумбією і США, а потім набрав обертів на тлі більш широкого розпродажу на світових ринках.
«Заголовки про тарифи будуть впливати на настрої, і хоча зараз вони, схоже, більше зосереджені на металах, ризик ескалації і більш широких тарифів зростає», — сказав керівник відділу стратегії по сировинних товарах ING Groep NV Уоррен Паттерсон.
У Канаді прем'єр-міністр Альберти заявив, що країна повинна підготуватися до введення тарифів з 1 лютого — дати, про яку Трамп говорив у своїх попередніх заявах. Більше половини імпорту сирої нафти в США надходить від північного сусіда, більша частина — з Альберти
У той же час Скотт Бессент був затверджений на посаді міністра фінансів, а Financial Times повідомила, що він виступає за універсальні тарифи, починаючи з 2,5%. Під час слухань Бессент підтримав більш жорсткі обмеження на російську нафту, а також заявив, що США можуть «знову зробити Іран бідним» за допомогою санкцій.
Забігаючи наперед, нафтотрейдери очікують, що ОПЕК і союзники дотримуватимуться своєї поточної політики поставок на засіданні наступного тижня, незважаючи на тиск з боку Трампа, який вимагає збільшити видобуток і знизити ціни на сиру нафту. В даний час група має намір відновити видобуток щомісячними траншами, починаючи з квітня.
Обсяги торгів в Азії у вівторок, ймовірно, будуть нижчими через майбутні новорічні свята за місячним календарем.