Нафта північноморської суміші Brent і далі зростає в ціні — зранку котирування під час торгів уперше з 2014 року досягли позначки у $91. Нафта марки WTI також подолала максимальний поріг за понад сім років – березневий ф’ючерс зріс на більш як 2% — до $90 за бочку, пише Reuters.
Пізніше цього ж дня ціна піднялася до нового максимуму: станом на 13:30 Brent торгується по $92,56, WTI — $91,83 за барель.
Нафта різко зросла після падіння до рекордно низького рівня у квітні 2020 року – тоді WTI навіть ненадовго торгувалася на негативній території. Зростанню вартості посприяло стрімке відновлення попиту на ресурс.
В цілому з початку нового року ціни на нафту зросли на близько 15%. Причинами послужили дефіцит, геополітична напруженість між РФ та Україною, а також на Близькому Сході. Вартість бареля також підігріває небажання Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзників збільшувати видобуток понад раніше узгоджені 400 тис. барелів на добу. На американську WTI додатково тисне холодна погода, яка може вплинути на нафтодобування у Техасі.
Контекст. Експерти Morgan Stanley слідом за аналітиками Goldman Sachs підвищили прогноз вартості Brent на третій квартал поточного року до $100 за барель. Раніше вони очікували, що ціни підвищаться до $90 за барель.
Прогнозується, що глобальні запаси нафти до кінця 2022 скоротяться після значного падіння попереднього року. Заразом резервні потужності у світі також впадуть до 2 млн барелів на добу з поточних 3,4 млн.