Facebook Pixel

Росія продовжила нарощування сил навколо України в січні. Опубліковані супутникові знімки

Свіжі супутникові знімки свідчать про невпинне нарощування Росією своїх військових активів поблизу України, а саме в Білорусі, окупованому Криму та західних регіонах РФ. На них видно розширення теперішніх російських полігонів і гарнізонів у радіусі приблизно 240 км від українського кордону, пише CNN.

Знімки зробила Maxar Technologies. У компанії наголосили, що вони «відображають підвищений рівень активності та готовності» російської сторони. Порівнюючи світлини одного й того ж військового табору в Новоозерному в Криму, зроблені у вересні та наприкінці січня, можна бачити суттєве нарощування сил.

Фото: Maxar

Фото: Maxar

Триває процес стягування Росією і військової техніки ближче до України. На знімку зображений полігон «Погоново» під Воронежем.

Фото: Maxar

Фото: Maxar

За оцінками аналітиків компанії Rochan Consulting, нині навколо України розташовано 74-76 російських батальйонних тактичних груп (до їх складу зазвичай входять до тисячі солдатів). За підрахунками експертів, поблизу українського кордону перебуває щонайменше 48 ракетних пускових установок.

Фото: CNN

Фото: CNN

Контекст. Нагадаємо: президент Володимир Зеленський під час брифінгу для іноземних журналістів заявив, що паніка, яку розганяють навколо вторгнення НАТО та США, б’є по українській економіці.

У Північноатлантичному альянсі відповіли на закиди української влади. Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що отримує багато розвідданих, які демонструють очевидне продовження стягування Москвою сил до українського кордону, і було б безвідповідально не відреагувати на найбільше військове нарощування у Європі з часів Другої світової.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉