Facebook Pixel

Для стабілізації економіки після паніки про вторгнення Україні потрібно $5 млрд — Зеленський

Українській економіці дорого обійшлася паніка з приводу можливого вторгнення Росії в Україну і тепер на стабілізацію від міжнародних кредиторів потрібно близько $4-$5 млрд.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з іноземними журналістами у п'ятницю, 28 січня.

«Для стабілізації нашої економіки ми витратимо близько 4-5 мільярдів доларів. На меншу цифру я не розраховую, саме така сума нам потрібна», — сказав гарант.

Стабілізаційний обсяг коштів, можливо, був би і меншим, але хвиля паніки та повідомлень про можливу ескалацію призвела до відтоку інвестицій із країни.

«Різна інформація плутає, народжує економічну паніку. Наведу приклад скільки нам це коштує. Ми маємо рекордний ВВП минулого року. У нас за короткий час було близько 6,5 млрд. інвестицій у 2021 році. Але після початку іншого інформаційного простору 12,5 млрд. вивели з України і ми з наших резервів, а вони найбільші за останні 10 років», — зазначив президент.

Глава держави наголосив, що це не лише питання кредитування від інших держав чи фінансових установ, а також і про їхні гарантії.

Нагадаємо, що Європейський Союз вже розробив програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1,2 млрд євро через загрозу агресії Росії.

На тлі зовнішніх загроз Зеленський також не виключає ризику дестабілізації всередині держави, що неминуче вплине на економіку.

Також президент України зазначив, що після питання військової ескалації для України залишається найважливішим питанням – боротьба з олігархами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉