Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Єврокомісії пообіцяли допомогу Україні на 1,2 млрд євро

Єврокомісія пообіцяла Україні 1,2 млрд. євро. Фото: twitter.com / vonderleyen

Єврокомісія пообіцяла Україні 1,2 млрд. євро. Фото: twitter.com / vonderleyen

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейський союз виділить Україні новий пакет фінансової допомоги на 1,2 млрд євро та реалізує план залучення інвестицій у розмірі понад 6 мільярдів євро. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Quote«ЄС підтримує Україну. Ми тверді у своїй рішучості. Я оголошую про новий пакет фінансової допомоги, що складається з екстрених кредитів та грантів, для підтримки України в середньостроковій і довгостроковій перспективі», — написала президент ЄК на своїй сторінці у Twitter.

У текстовій заяві, поширеній Єврокомісією, фон дер Ляйєн нагадала, що минулої п'ятниці вона розмовляла з президентом України Володимиром Зеленським, щоб «оцінити ситуацію в Україні, створену агресивними діями Росії».

Quote«Ми обговорили, як ЄС міг би продовжувати підтримувати Україну як у найближчій, так і в середньостроковій перспективі... Сьогодні я оголошую про новий пакет фінансової допомоги країні, що складається як із екстрених кредитів, так і з грантів. По-перше, Комісія пропонує новий пакет надзвичайної макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. Цей пакет допоможе Україні нині задовольнити свої потреби у фінансуванні через конфлікт», — наголосила фон дер Ляйєн.

Вона також висловила сподівання, що Європейська рада та Європейський парламент схвалять це рішення якнайшвидше. Фон дер Ляйєн розповіла, що після схвалення ЄК почне швидку виплату першого траншу в розмірі 600 млн євро. Також Комісія незабаром розпочне роботу над другою, більш довгостроковою, програмою макрофінансової допомоги для підтримки зусиль із модернізації країни. Також цього року Комісія майже подвоїть двосторонню допомогу Україні у вигляді грантів: буде виділено ще 120 млн євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім того, ЄК продовжить інвестувати «в майбутнє країни завдяки нашому інвестиційному плану».

Quote«Цей план спрямований на залучення інвестицій у розмірі понад 6 мільярдів євро. Дозвольте мені ще раз прояснити: Україна — вільна та суверенна країна. Вона робить свій вибір. ЄС і надалі стоятиме на її боці», — наголосила фон дер Ляйєн.

Коментарі

Всі новини