Facebook Pixel

Всупереч Байдену. ОПЕК не збирається нарощувати видобуток і знижувати ціну на нафту

ОПЕК і далі повільно нарощує видобуток нафти. Фото: Flickr

ОПЕК і далі повільно нарощує видобуток нафти. Фото: Flickr

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники вирішили й надалі підтримувати повільні темпи зростання видобутку нафти. Під час останнього засідання ОПЕК+ 4 листопада учасники домовилися про збільшення обсягів нафтовидобування в грудні на погоджені раніше 400 тис. барелів на добу, пише Bloomberg.

Ця угода «забезпечить стабільний і збалансований ринок нафти», йдеться в заяві групи. В ОПЕК наголосили на «надмірній волатильності та нестабільності» на деяких енергетичних ринках, але дійшли висновку, що ці проблеми лежать «за межами ринків нафти».

Експерти вважають такі темпи надто повільними для підтримання відновлення економіки після впливу на неї COVID-19. У США заявили, що обсяг має бути принаймні вдвічі більшим, ніж домовилися країни-учасниці картелю.

Telegram Logo

Видання припускає, що ОПЕК+ не нарощує видобуток на тлі чуток про те, що Джо Байден може використати американський надзвичайний нафтовий запас, щоб знизити ціни.

Ціни на нафту й далі підганяє енергетична криза, що накрила Азію та Європу. Брак газу та вугілля став причиною різкого переходу на нафтопродукти. На тлі цього інфляція у вересні в США зросла більше, ніж очікувалося, – до 5,4%. Це зі свого боку б’є по рейтингу популярності Байдена серед американців.

Додатково. На тлі відмови ОПЕК піти на поступки США вартість нафти впала до найнижчого рівня за місяць. За даними OilPrice, станом на ранок 4 листопада ціна бочки нафти марки Brent коштує $80,6, WTI – $79,2.

Контекст. Аналітики інвестиційного банку Bank of America (BofA) спрогнозували, що ціна на нафту зросте до $120 за барель до початку літа наступного року.

Коментарі

Всі новини