Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна бареля Brent взяла планку $86 вперше за три роки

Brent пробив показник $86 вперше з жовтня 2018 року. Фото: Norskoljeoggass/Tom Haga

Brent пробив показник $86 вперше з жовтня 2018 року. Фото: Norskoljeoggass/Tom Haga

Завдяки зростанню попиту на паливо та пригнічені настрої з приводу можливого дефіциту газу вартість нафти північноморської суміші Brent досягла $86 за барель, чого не спостерігалося з жовтня 2018 року.

Під час сесії ф’ючерси на нафту марки Brent піднялися до максимальних $86,04. Пізніше вони коригувалися до $85,76 за бочку. Ф'ючерси на нафту марки WTI зросли в ціні на 1,5% (або $1,23) до $83,51 за барель. Сесійний максимум $83,73 WTI досягла в жовтні 2014 року. Обидва контракти зросли щонайменше на 3% за минулий тиждень.

Як пише Reuters, експерти вважають, що ціни на нафту й надалі зростатимуть разом із попитом. Вони прогнозують, що низькі температури в північній півкулі також чинитимуть тиск на постачання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Зниження обмежень у всьому світі, ймовірно, допоможе відновленню споживання палива», — заявили аналітики банку ANZ. Вони додали, що перехід із газу на нафту тільки для вироблення електроенергії може підвищити попит на 450 тис. барелів на день у четвертому кварталі.

Додатково. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у своєму останньому звіті вперше спрогнозувало зниження попиту на нафту до 2050 року. Пік попиту, як вважає агентство, припаде на 2025 рік, що на кілька років раніше, ніж вважалося до цього.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У короткотерміновій перспективі МЕА зазначило, що для покриття розриву в попиті, викликаному падінням виробництва викопного палива, світ «має інвестувати в «зелену» енергію – «електромобілі, сонячну енергію, вітер, водень».

Контекст. Goldman Sachs Group Inc. очікує, що ціни можуть досягти $90 за барель, а Bank of America (BofA) прогнозує, що наступного року вони можуть піднятися й до $100 за барель.

Коментарі

Всі новини