Завдяки зростанню попиту на паливо та пригнічені настрої з приводу можливого дефіциту газу вартість нафти північноморської суміші Brent досягла $86 за барель, чого не спостерігалося з жовтня 2018 року.
Під час сесії ф’ючерси на нафту марки Brent піднялися до максимальних $86,04. Пізніше вони коригувалися до $85,76 за бочку. Ф'ючерси на нафту марки WTI зросли в ціні на 1,5% (або $1,23) до $83,51 за барель. Сесійний максимум $83,73 WTI досягла в жовтні 2014 року. Обидва контракти зросли щонайменше на 3% за минулий тиждень.
Як пише Reuters, експерти вважають, що ціни на нафту й надалі зростатимуть разом із попитом. Вони прогнозують, що низькі температури в північній півкулі також чинитимуть тиск на постачання.
«Зниження обмежень у всьому світі, ймовірно, допоможе відновленню споживання палива», — заявили аналітики банку ANZ. Вони додали, що перехід із газу на нафту тільки для вироблення електроенергії може підвищити попит на 450 тис. барелів на день у четвертому кварталі.
Додатково. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у своєму останньому звіті вперше спрогнозувало зниження попиту на нафту до 2050 року. Пік попиту, як вважає агентство, припаде на 2025 рік, що на кілька років раніше, ніж вважалося до цього.
У короткотерміновій перспективі МЕА зазначило, що для покриття розриву в попиті, викликаному падінням виробництва викопного палива, світ «має інвестувати в «зелену» енергію – «електромобілі, сонячну енергію, вітер, водень».
Контекст. Goldman Sachs Group Inc. очікує, що ціни можуть досягти $90 за барель, а Bank of America (BofA) прогнозує, що наступного року вони можуть піднятися й до $100 за барель.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також