Ціна нафти марки Brent може зрости до $100 за барель вже до 2022 року, для такого зростання є причини як з боку попиту, так і пропозиції. Про це йдеться в звіті щодо ринку нафти Bank of America, передає агентство ТАСС.
Фактори попиту, які можуть вплинути на подорожчання нафти:
- відкладений попит після локдаунов;
- переважання приватних автомобільних перевезень над іншими видами транспорту;
- дистанційний режим роботи може збільшити відстані, які люди проїжджають на особистому автомобілі.
Фактори пропозиції, які можуть вплинути на зростання ціни на нафту:
- збільшення капітальних витрат компаній на досягнення цілей Паризької угоди з клімату;
- інвестори стали відігравати активнішу роль в енергетичному секторі, вкладаючи кошти в тому числі і в сталий розвиток;
- наростає суспільний тиск на користь скорочення викидів парникових газів.
На тлі цих факторів аналітики Bank of America підвищили прогноз ціни нафти на 2021 рік з $60 до $68 за барель. Причинами перегляду названі:
- відновлення попиту, драйвером якого є процес вакцинації від коронавірусу;
- глобальна мобільність;
- обмеження пропозиції;
- дисципліна країн ОПЕК+ при виконанні угоди.
Прогноз ціни нафти на 2022 рік підвищений на $15 — з $60 до $75 за барель, в 2023-му аналітики банку очікують нафту по $65 за барель.
При цьому в Bank of America говорять і про ризики зниження нафтових котирувань. По-перше, у другому півріччі 2021 року може з'явитися на ринку іранська нафта. По-друге, зберігаються ризики через прискорення мутацій коронавірусу і уповільнення процесу вакцинації. Аналітики також припускають ймовірність недотримання умов угоди ОПЕК+.
Додатково. Міністри ОПЕК+ провели 1 червня найкоротше за всю історію засідання і протягом 15-20 хвилин вирішили зберегти намічені плани по збільшенню нафтовидобутку в липні, що призвело до зростання ціни на нафту.
При цьому міністри не обговорювали рівень видобутку після липня. Згідно угоді, укладеній рік тому, після липня ОПЕК+ планує зберігати рівень видобутку незмінним до квітня 2022 року.