Facebook Pixel

Саудівська Аравія оголосила знижки на всі сорти нафти для всього світу

Саудівська Аравія (СА) знижує ціни майже на всі сорти своєї нафти для клієнтів у всьому світі, що відображено в листопадовому прайс-листі державної видобувної компанії королівства Saudi Aramсо.

Як повідомляє Reuters, на основному для Саудитів азійському ринку (60% нафтового експорту СА) найпопулярніший сорт Arab Light подешевшає в листопаді 2021 року на $0,4 за барель і продаватиметься з премією в $1,7 до регіональних маркерних сортів Oman і Dubai. Це максимальний показник за останні пів року.

Легкі сорти Arab Super Light і Arab Extra Light стануть дешевші на $0,1 і $0,2 за барель відповідно, а важкі сорти Medium і Heavy — на $0,4 і $0,5.

Telegram Logo

Для споживачів у США вся лінійка марок саудівської нафти подешевшає на $0,1. Однак вартість Arab Extra Light залишиться незмінною.

На Європейському континенті Saudi Aramcо конкурує з російськими постачальниками, які на цьому ринку мають перевагу. Тому знижки суттєві й оголошені на всі сорти в усіх регіонах.

На Північному Заході ЄС Arab Extra Light подешевшає на $1 і продаватиметься зі знижкою в $1,8 до ціни Brent. Вартість Arab Light, близької за характеристиками до російської Urals, знизиться на $0,7, а знижка з листопада становитиме $2,4 до Brent.

Arab Medium і Arab Heavy стануть дешевші на $0,5 за барель.

У Середземномор'ї офіційна Arab Extra Light знижується на $0,3, Arab Light — на $0,5, а важкі сорти нафти — на $0,6.

Контекст. Попит на фізичному ринку нафти залишається досить високий. За оцінкою ОПЕК+, споживання нафти у 2021 році перевищить світовий видобуток на 1,1 млн барелів на добу. Утворений розрив продовжує покриватися зі сховищ. З початку року вони спорожніли майже на півмільярда барелів, що фактично нівелювало накопичені обсяги в період коронавірусної кризи.

Раніше з проханням знизити ціни на нафту до СА звернулися США. Наприкінці вересня в турне по близькосхідних країнах відправився радник президента США з національної безпеки Джон Салліван. У його місію входить також і обговорення питань нафтового ринку в Ер-Ріяді.

4 жовтня країни ОПЕК+ відмовилися додатково нарощувати видобуток, щоб остудити ціни. Міністри вирішили дотримуватися початкового плану зі збільшенням на 400 тис. барелів на добу щомісяця аж до квітня 2022 року.

Станом на перше жовтня ОПЕК+ виробляє на 4,5 млн барелів на добу менше, ніж до кризи. У листопаді сумарний видобуток зменшиться до 4,1 млн барелів.

Коментарі

Всі новини