Facebook Pixel

Brent пробив позначку у $80 вперше за три роки: що цьому посприяло

На тлі оптимістичних прогнозів трейдерів та банків ціна на нафту марки Brent сьогодні вранці сягнула позначки $80 за барель, чого не спостерігалось з жовтня 2018 року. Нафта марки West Texas Intermediate також піднялась до свого максимуму з липня – до $76,02 за барель.

Brent пробив позначку у $80. Фото: Bloomberg

Brent пробив позначку у $80. Фото: Bloomberg

Як пише Reuters, окрім сподівань на скасування протиепідемічних обмежень, а відтак і зростання попиту, росту цін на нафту шостий день поспіль посприяли також високі ціни на вугілля та газ.

«Попит на нафту може вирости ще на 0,5 млн барелів на день, або 0,5% світової пропозиції нафти, оскільки високі ціни на газ змушують перейти від споживання газу до споживання нафти», — йдеться в повідомленні аналітика з сировинних товарів Commonwealth Bank Вівека Дхара.

Він також спрогнозував, що за умови холодної зими ціна на енергоносії може продовжити зростання.

Аналітики, як зазначає Bloomberg, вважають, що вартість нафти зростатиме і надалі.

«Схоже, що нафтове ралі ще не закінчене. Фундаментальні дані як і раніше досить переконливі, попит відновлюється, беквордація зростає. Я просто поки що не бачу ніяких доказів того, що ралі досягло максимуму», — сказав Джон Дрісколл, головний стратег JTD Energy Services.

За оцінками BP, світове споживання нафти повернеться до допандемічного рівня в третьому кварталі 2022 року.

Контекст. Goldman Sachs Group Inc. очікує, що ціни на Brent можуть досягти $90 за барель, а Bank of America (BofA) прогнозує, що наступного року вони можуть піднятися й до $100 за барель.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉