Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Енергокриза в ЄС. Країнам союзу не вдалося домовитися, що робити далі

Країни ЄС розійшлися в думках щодо вирішення проблеми надвисоких цін на енергоносії. Фото: Flickr

Країни ЄС розійшлися в думках щодо вирішення проблеми надвисоких цін на енергоносії. Фото: Flickr

Країнам — членам Європейського Союзу не вдалося домовитися про заходи подолання енергетичної кризи, що виникла в регіоні. Під час екстреного засідання міністрів енергетики частина дипломатів виступила за перегляд нормативно-правової бази, що регулює галузь, інші заявили, що категорично проти цього, пише Reuters.

На користь серйозних змін у роботі енергетичних ринків ЄС висловились Іспанія, Франція, Чехія та Греція. Вони роблять ставку на довгостроковий план, орієнтований на пом’якшення коливань цін на викопне паливо. Мадрид, для прикладу, запропонував проводити спільні закупівлі газу країнами блоку та дати можливість окремим країнам відмовитися від системи встановлення цін на електроенергію, загальноприйняту у Євросоюзі.

Дев’ять країн на чолі з Німеччиною (з найбільшою економікою в блоці) опублікували спільну заяву, в якій наголосили, що не збираються підтримувати реформування енергетичного ринку в ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Це не стане засобом пом'якшення нинішнього зростання цін на енергоносії, пов'язаного з ринками викопного палива», — ідеться в заяві.

Додатково. Наразі Єврокомісія займається аналізом структури європейського енергоринку та ролі «Газпрому» в енергокризі, що виникла в регіоні. Окремо ЄК оцінить переваги та недоліки спільних закупівель газу країнами блоку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Необхідно розглянути безліч питань: хто оплачуватиме витрати на закупівлю та зберігання газу, як газ транспортуватиметься з різних регіонів», — зазначила комісар ЄС із питань енергетики Кадрі Сімсон.

Контекст. Нагадаємо: ф'ючерси на газ у Європі почали різко дорожчати з липня. 6 жовтня їх вартість досягла піку — $1900, після чого стала знижуватися. На тлі енергокризи Єврокомісія запропонувала владі європейських країн частково покривати збільшені рахунки за енергію та дозволити відстрочення оплати. Наприклад, влада Франції вирішила заморозити ціни на газ у країні впродовж усього 2022 року.

Коментарі

Всі новини