Facebook Pixel

Рекордні ціни на газ у Європі: «Газпром» скоротив європейські запаси

Російський «Газпром» почав скорочувати запаси у своїх підземних сховищах (ПСГ) в Європі. Так, у Німеччині запаси скоротилися до 13%, в Австрії — до 14%, повідомив оператор ГТС України з посиланням на дані Gas Infrastructure Europe (GIE).

Зокрема, в оператора ГТС зазначили, що запаси «Газпрому» — найнижчі серед інших європейських операторів газових сховищ. У середньому, запаси газу інших операторів у Німеччині становлять 63%, у Австрії — 43%.

У липні 2021 року транзит природного газу українською ГТС до країн Європи склав 3,848 млрд куб. м, як і середньодобовий транзит — 124 млн куб. м.

Telegram Logo
Транзит газу через Україну у липні. Фото: ОГТСУ

Транзит газу через Україну у липні. Фото: ОГТСУ

Водночас «Газпром» не був зацікавлений у додаткових транзитних потужностях попри рекордне зростання цін на європейських ринках газу та низькі для цього періоду обсяги газу в європейських газових сховищах і планову зупинку маршрутів «Ямал-Європа» та «Північний потік–1». Через ремонт газопроводів європейські замовники недоотримали 1,9 млрд кубометрів газу (1,6 млрд кубів через ремонт «Північного потоку – 1» і 320 млн через ремонт «Ямал — Європа»)

Quote«Щоб компенсувати європейцям недоотримані обсяги газу, та при цьому не нарощувати додатковий транзит через Україну, «Газпром» спустошує свої ПСГ у Європі... Навіть зараз «Газпром» відбирає газ із сховищ для виконання своїх контрактів. Відповідно дефіцит газу у ПСГ Європи значною частиною є штучним і не є першопричиною зростання цін», – зазначив гендиректор оператора ГТС України Сергій Макогон.

На думку керівника ОГТСУ, російська компанія такими діями намагається сприяти підвищенню ціни на газ та пришвидшити процес введення в експлуатацію «Північного потоку – 2».

Контекст. Спотові ціни на газ у Європі оновили рекорди та сягнули понад $540 за тисячу кубометрів. Причиною стала аварія на виробництві «Газпрому».

Коментарі

Всі новини