Російський «Газпром» почав скорочувати запаси у своїх підземних сховищах (ПСГ) в Європі. Так, у Німеччині запаси скоротилися до 13%, в Австрії — до 14%, повідомив оператор ГТС України з посиланням на дані Gas Infrastructure Europe (GIE).
Зокрема, в оператора ГТС зазначили, що запаси «Газпрому» — найнижчі серед інших європейських операторів газових сховищ. У середньому, запаси газу інших операторів у Німеччині становлять 63%, у Австрії — 43%.
У липні 2021 року транзит природного газу українською ГТС до країн Європи склав 3,848 млрд куб. м, як і середньодобовий транзит — 124 млн куб. м.

Транзит газу через Україну у липні. Фото: ОГТСУ
Водночас «Газпром» не був зацікавлений у додаткових транзитних потужностях попри рекордне зростання цін на європейських ринках газу та низькі для цього періоду обсяги газу в європейських газових сховищах і планову зупинку маршрутів «Ямал-Європа» та «Північний потік–1». Через ремонт газопроводів європейські замовники недоотримали 1,9 млрд кубометрів газу (1,6 млрд кубів через ремонт «Північного потоку – 1» і 320 млн через ремонт «Ямал — Європа»)
«Щоб компенсувати європейцям недоотримані обсяги газу, та при цьому не нарощувати додатковий транзит через Україну, «Газпром» спустошує свої ПСГ у Європі... Навіть зараз «Газпром» відбирає газ із сховищ для виконання своїх контрактів. Відповідно дефіцит газу у ПСГ Європи значною частиною є штучним і не є першопричиною зростання цін», – зазначив гендиректор оператора ГТС України Сергій Макогон.
На думку керівника ОГТСУ, російська компанія такими діями намагається сприяти підвищенню ціни на газ та пришвидшити процес введення в експлуатацію «Північного потоку – 2».
Контекст. Спотові ціни на газ у Європі оновили рекорди та сягнули понад $540 за тисячу кубометрів. Причиною стала аварія на виробництві «Газпрому».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також