Facebook Pixel

Зупинення російського газопроводу накрутило ціни в Європі до нових рекордів

Автор
Газопроводи РФ стають на ремонт. Фото: Pixabay

Газопроводи РФ стають на ремонт. Фото: Pixabay

Через зупинення на ремонт російського газопроводу «Ямал — Європа» спотові ціни на газ у Європі оновили рекорди, сягнувши абсолютно непристойних значень. Станом на середину дня 6 липня газ торгується за ціною $464 за тисячу кубометрів, або 37,8 євро на мВт. За день до цього, 5 липня, газ коштував $474,2, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ямал — Європа» зупинено на плановий ремонт до ранку 10 липня. Його потужність — приблизно 100 млн кубів газу на добу. Закрити «дірку» в постачанні газу нічим, адже російський монополіст «Газпром» відмовився бронювати додаткові транзитні потужності в Україні.

Якщо раніше планові ремонти російських газопроводів ніколи не спричиняли паніку на ринку газу в Європі, то після зими 2020 року через нову політику «Газпрому» та малі запаси газу в європейських газосховищах ринкова ціна на газ зросла до рекордних величин.

Telegram Logo

Контекст. Аномальне подорожчання газу на європейському ринку тримається вже другий тиждень. Мало того що газопроводи РФ стають на плановий ремонт, так ще й російський монополіст «Газпром» різко знизив постачання газу до Європи. Україна вже назвала дії «Газпрому» політикою шантажу та вимагання.

Європейський ажіотаж вплинув і на Україну, піднявши ціни на газ до 15 грн за кубометр блакитного палива.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини