Facebook Pixel

Україна назвала «Газпром» шантажистом через обмеження постачання газу в Європу

Автор
Україна закликала Європу не піддаватися на шантаж «Газпрому». Фото: Facebook

Україна закликала Європу не піддаватися на шантаж «Газпрому». Фото: Facebook

Дефіцит газу в Європі, який призвів до різкого зростання спотових цін на «блакитне паливо» на ринках, — це повністю провина «Газпрому», заявив глава оператора ГТС України Сергій Макогон виданню Financial Times. За його словами, російський газовий монополіст використовує політику шантажу та вимагання, скоротивши транзит газу через Україну.

Макогон нагадав, що «Газпром» категорично відмовився закупити додаткові потужності для доставки газу в Європу в той час, коли ціни на нього зросли до 13-річного максимуму. Український чиновник закликав Європу не піддаватися на газовий шантаж Росії — попри те, що поставки газу у 2021 році впадуть приблизно на 20%.

«Це штучна проблема», — додав Макогон, маючи на увазі дефіцит на газовому ринку.

Telegram Logo

Контекст. Ціни на газ в Європі вже який день неухильно лізуть вгору. Причиною став цілий набір факторів — дуже спекотна погода, спорожнілі після зими газосховища європейських країн, але головне — змінилася політика «Газпрому». Монополіст відмовився від підходу «задовольнити попит за будь-яку ціну» і різко знизив поставки газу в Європу — на 20%. Увечері 30 червня газ торгувався за рекордною ціною в $465 за тисячу кубометрів — такого не було з 2008 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини