Facebook Pixel

Ціна газу на хабі TTF злетіла вище $460 за тисячу кубів

Спотові ціни на природний газ в Європі вже сьомий торговий день підряд перевищують значення в $400 за тисячу кубометрів, але 30 червня на хабі TTF у Нідерландах паливо торгується за середньою ціною в $465, перевищивши ціну попереднього дня майже на 5%.

Котирування газу на TTF почали рости посиленими темпами у вівторок. За даними біржі, ціна за тисячу кубометрів на закритті торгів 28 червня становила $430,9. На наступний день ціна вже зросла на 3,67%, досягнувши $446,7.

дані ICE

дані ICE

Газ росте за декількома факторами. Низькі запаси в сховищах супроводжуються нестабільними поставками. Зокрема, російський «Газпром» хоче відіграти просідання виручки в минулому році і не на контрактах додаткові потужності на транспортування газу на преміальний ринок ЄС, формуючи дефіцит палива.

Telegram Logo

Нагадаємо, що в травні минулого року газ на хабі TTF опускався до $50 за тисячу кубометрів.

Раніше «Газпром» підвищив прогноз середньої експортної ціни газу в Європі в 2021 році до $240 за 1 тис. кубометрів. До цього холдинг прогнозував середню експортну ціну на газ для Європи в 2021 році на рівні трохи вище $200 за 1 тис. кубометрів.

Середня експортна ціна газу «Газпрому» для країн далекого зарубіжжя (Європа та інші країни) в першому кварталі 2021 року склала $193,9 за 1 тис. кубометрів.

Примітно, що середня ціна газу, що поставляється трубопроводом «Сила Сибіру» в КНР становить близько $150 за тисячу кубометрів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини