Facebook Pixel

В Україні створять хаб для транспортування зрідженого газу до Європи

США щорічно постачатимуть зріджений природний газ в Україну через термінали в Польщі в об’ємі 6-8 млрд кубометрів з подальшим транспортуванням до європейських країн через хаб на базі підземних сховищ газу України.

За словами заступника міністра енергетики та захисту довкілля Костянтина Чижика, міністерство вже було готове підписати меморандум з Louisiana natural gas Exports з конкретними цифрами та зобов’язаннями, однак сторонам потрібен час на вирішення деяких юридичних питань.

Оператором проєкту стануть «Магістральні газопроводи України» або «Нафтогаз». Чижик також додав, що реалізація угоди проходитиме під наглядом президента Володимира Зеленського.

Він зазначив, що проєкт матиме великий економічний ефект і дозволить посилити енергетичну та геополітичну незалежність європейських країн від Росії.

За прогнозами, через обмежені можливості прийняття вказаних об’ємів польською стороною, для запуску проєкту знадобиться від двух до трьох років. Наразі польським маршрутом можна транспортувати до 2 млн кубометрів газу. Питання щодо розширення можливостей польської сторони вирішуватиметься зі США.

Чижик також зауважив, що в Україні найбільші газосховища у світі і вона готова найближчим часом прийняти газ.

Контекст. Сполучені Штати знизили прогноз видобутку природного газу наступного року на 2%, що стане першим зниженням середньорічного видобутку з 2016 року.

Частка «Нафтогазу України» в загальному імпорті природного газу в країну 2019 року знизилася на майже 15% у порівнянні з роком раніше. Так, доля НАК у минулорічному загальному обсязі склала 50%, водночас 2018 року вона була на рівні 66%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉