Ціна природного газу на європейських біржах впала до рекордних $50 за тисячу кубометрів

Спотові ціни на природний газ у ході торгів на європейських біржах TTF (Голландія) і ZTP (Бельгія) опустилися до $50 за тисячу кубометрів.

Зокрема, на нідерландському газовому хабі TFT, до якого прив'язані ціни на газ для населення в Україні, опустилися до $52,5 за тис. кубометрів.

дані хаба TTF

дані хаба TTF

На бельгійському хабі Zeebrugge Trading Point (ZPT) — до $50,2 за тис. кубометрів.

Telegram Logo
дані хаба ZTP

дані хаба ZTP

«Згідно з презентацією до дня інвестора, за підсумками трьох кварталів 2019 року частка хабової індексації у структурі експортних продажів газу «Газпромом» становила 56,7%», — пише у себе у facebook директор консалтингової компанії, що спеціалізується на фінансовому аналізі проєктів природного газу в країнах колишнього СРСР, East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

Контекст. У період першотравневих свят ціна природного газу опустилася до $60 за тисячу кубометрів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У зв'язку зі змінами методики розрахунку ціни газу в Україні, які прийняв Кабмін у січні цього року, вартість природного газу безпосередньо залежить від торгів на хабі TTF.

Під час лібералізації газового ринку Євросоюзу було створено ряд газових хабів. Щоб позбутися ціни на контрактній основі, на хабах організували торгівлю на ринкових умовах. Першим з них став британський NBP, створений у 1996 році. Нідерландський TTF було створено у 2003 році. Зараз таких хабів у Європі вісім.

Частка «Нафтогазу України» у загальному імпорті природного газу в країну у 2019 році, як порівняти з показником роком раніше, знизилася майже на 15% і склала 50% (у 2018 році – 66%).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини