Ціна природного газу на європейських біржах впала до рекордних $50 за тисячу кубометрів

Спотові ціни на природний газ у ході торгів на європейських біржах TTF (Голландія) і ZTP (Бельгія) опустилися до $50 за тисячу кубометрів.

Зокрема, на нідерландському газовому хабі TFT, до якого прив'язані ціни на газ для населення в Україні, опустилися до $52,5 за тис. кубометрів.

дані хаба TTF

дані хаба TTF

На бельгійському хабі Zeebrugge Trading Point (ZPT) — до $50,2 за тис. кубометрів.

дані хаба ZTP

дані хаба ZTP

«Згідно з презентацією до дня інвестора, за підсумками трьох кварталів 2019 року частка хабової індексації у структурі експортних продажів газу «Газпромом» становила 56,7%», — пише у себе у facebook директор консалтингової компанії, що спеціалізується на фінансовому аналізі проєктів природного газу в країнах колишнього СРСР, East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

Контекст. У період першотравневих свят ціна природного газу опустилася до $60 за тисячу кубометрів.

У зв'язку зі змінами методики розрахунку ціни газу в Україні, які прийняв Кабмін у січні цього року, вартість природного газу безпосередньо залежить від торгів на хабі TTF.

Під час лібералізації газового ринку Євросоюзу було створено ряд газових хабів. Щоб позбутися ціни на контрактній основі, на хабах організували торгівлю на ринкових умовах. Першим з них став британський NBP, створений у 1996 році. Нідерландський TTF було створено у 2003 році. Зараз таких хабів у Європі вісім.

Частка «Нафтогазу України» у загальному імпорті природного газу в країну у 2019 році, як порівняти з показником роком раніше, знизилася майже на 15% і склала 50% (у 2018 році – 66%).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.