Спотова ціна газу на європейських біржах впала нижче $60 за тисячу кубометрів

Спотові ціни на природний газ опустилися нижче $60 за тисячу кубометрів на європейських біржах TTF (Голландія) і ZTP (Бельгія) на період першотравневих свят.

«Це нижче, ніж оптова ціна газпромівського газу для промислових споживачів Петербурга і Ленінградської області без ПДВ», — зазначає у себе в facebook директор консалтингової компанії, що спеціалізується на фінансовому аналізі проектів природного газу в країнах колишнього СРСР, East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

1.jpg

Ціни довгострокових контрактів Газпрому реагують на нафтові і газові ціни із запізненням.

Telegram Logo
2.jpg

Контекст. У зв'язку зі змінами методики розрахунку ціни газу в Україні, які прийняв Кабмін в січні цього року, вартість природного газу безпосередньо залежить від торгів на хабі TTF. За підсумками березня ціна газу на хабі TTF впала на 22%.

Під час лібералізації газового ринку Євросоюзу був створений ряд газових хабів. Щоб позбутися від ціни на контрактній основі, на хабах організували торгівлю на ринкових умовах. Першим з них став британський NBP, створений в 1996 році. Нідерландський TTF був створений в 2003 році. Зараз таких хабів в Європі вісім.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Частка «Нафтогазу України» в загальному імпорті природного газу в країну в 2019 році знизилася майже на 15% в порівнянні з роком раніше і склала 50%, тоді як в 2018 році — 66%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини