Facebook Pixel

Бізнес в Україні позбувся 63 застарілих вимог: що зміниться

Уряд України зробив ще один крок назустріч бізнесу. 21 травня Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт, розроблений Міністерством економіки, яким пропонується скасувати 63 неактуальні та дублюючі вимоги державного регулювання. Це частина масштабної ініціативи з дерегуляції, яка має на меті зменшити адміністративний тиск на підприємців і спростити ведення бізнесу. Про це пише Мінекономіки.

Цього разу зміни стосуються найрізноманітніших сфер — від аграрного сектору до культури та освіти. Після ухвалення закону Верховною Радою та підписання Президентом документ набуде чинності, і зміни почнуть діяти.

Quote«Продовжуємо дерегуляцію — послідовно зменшуємо адміністративний тиск на бізнес. Цього разу пропонуємо скасувати ще понад 60 застарілих інструментів, які не несуть реальної користі. Це дозволить бізнесу зекономити близько 400 млн грн», — заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Над законопроєктом працювали фахівці міністерств, представники бізнесу, профільні організації та аналітичні центри. Усі разом вони визначили перелік норм, які втратили актуальність і лише гальмують розвиток економіки.

Що саме скасовується:

  • 23 вимоги у сфері агропромислового комплексу, лісового та мисливського господарства, рибальства і охорони тварин;
  • 18 — у сфері захисту води та повітря;
  • 8 — у галузях енергетики, альтернативного палива, будівництва і поводження з вибуховими матеріалами;
  • 12 — у зовнішньоекономічній діяльності, інвестиціях, інноваціях, культурі та освіті;
  • 2 — у сфері охорони здоров’я.

Серед прикладів:

  • Погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів — зайва бюрократія, що не має впливу на екологічну безпеку. Очікувана економія — 15,5 млн грн.
  • Дозвіл на будівництво меліоративних систем — гальмує розвиток аграрної інфраструктури. Економія — 62,9 млн грн.
  • Свідоцтво на зберігання вибухових матеріалів — дублює вже наявні дозволи, не посилює безпеку, але створює зайві витрати. Економія — 30,4 млн грн.
  • Ліцензія на провадження позашкільної освіти — стримує розвиток освітніх ініціатив. Економія — 13,6 млн грн.
  • Дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) — формальний документ без реального регуляторного змісту. Економія — 0,1 млн грн.

Уряд також пропонує скасувати адміністративну відповідальність за порушення норм, які вже втратили чинність, що є логічним кроком у межах дерегуляційного курсу.

Подякувати 🎉