Facebook Pixel

Зеленський знайшов заміну Юлії Ковалів: хто така Юлія Свириденко

Президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив заступницю глави Офісу президента Юлію Ковалів і призначив на цю посаду Юлію Свириденко.

Quote«Призначити Свириденко Юлію Анатоліївну заступником керівника Офісу президента України», — йдеться в документі.

Хто така Юлія Свириденко

Свою трудову діяльність Свириденко розпочала 2008 року на посаді фахівця з фінансової роботи українсько-андоррського спільного підприємства АМП. Пізніше працювала експертом-оцінювачем на підприємстві БТІ та старшим економістом «Чернігівторгу».

2011 року Свириденко призначили главою постійного представництва Чернігова в місті Усі (Китайська Народна Республіка). Після цього працювала заступницею директора із зовнішньоекономічної діяльності заводу «Еко-Втор» зі 100% іноземних інвестицій.

2015 року вона стала радницею голови Чернігівської обласної державної адміністрації з питань інвестицій і зовнішньоекономічної діяльності, того ж року очолила департамент економічного розвитку Чернігівської ОДА.

Пізніше її призначили заступницею міністра економіки, торгівлі та сільського господарства, а потім — першою заступницею міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубинський у своєму Telegram-каналі зазначив, що рішення про звільнення Ковалів, як і звільнення заступниці міністра енергетики Ольги Буславець, можна пояснити «зачисткою менеджерів, пов'язаних з олігархом Рінатом Ахметовим».

Дубинський зазначив, що причини треба шукати у двох напрямках: у бюджетних проблемах і в голосуванні за кадрові пропозиції президента.

Quote«Ковалів відповідала за лобіювання зниженої ренти на руду в Податковому кодексі в інтересах «Метінвесту» [належить Ахметову — The Page], а також була однією з прихильниць захисту в ОП «зеленої енергетики», тариф на яку залишається найвищим у світі. А «група Павлюка», яка не дала голоси за кандидата на віцепрем'єра та міністра енергетики Юрія Вітренка, була простимульована на такі дії Ахметовим», — написав він.

Контекст. Напередодні Ковалів на своїй сторінці у Facebook заявила, що йде у відставку за власним бажанням, а Кабінет міністрів на своєму засіданні звільнив Свириденко з посади першого заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉