Верховна Рада готується голосувати за Угоду про корисні копалини 8 травня, однак тексти документів досі не оприлюднені. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.
Замість публікації проєктів депутатам запропонували зустрітися з представниками Мінекономіки, аби обговорити деталі угоди.
Деякі фракції, зокрема «Слуга народу», зберуться лише за кілька годин до голосування. Тож шанси на повноцінне ознайомлення з документами виглядають мінімальними.
«Коротше, є два сценарії:
1) що депутатам дадуть тексти угод, детально пояснять що в них.
2) спочатку буде зачитування вголос переможних постів від урядовців, а потім як завжди скажуть «Президент вимагає!» і все)», — вважає Железняк.

голосування за угоду про корисні копалини
Більшість вважає другий варіант більш імовірним.
Нагадаємо, що угода між Україною та США у сфері корисних копалин матиме рівноправний партнерський характер. Інвестиційний фонд передбачає рівний розподіл — 50 на 50 — як в управлінні, так і в фінансуванні. Угода не містить жодних пунктів про боргові зобов’язання. Фонд працюватиме на засадах інвестиційного партнерства, без кредитного тиску. Приватизація держпідприємств не передбачається. Компанії на кшталт «Укрнафти» та «Енергоатому» залишаються у власності України.