Російський газовий монополіст «Газпром» непомітно змінив свою стратегію постачання газу до Європи. Тепер він акуратно притримує газ, переслідуючи в такий спосіб одразу кілька цілей: спричинити дефіцит, збільшити попит на газ і нагадати Європі про важливість «Північного потоку — 2», повідомило видання Financial Times.
За інформацією видання, в умовах пікового попиту в Європі, спекотної погоди та спорожнілих європейських газосховищ, коли спотові ціни піднялися на найвищий із 2009 року рівень, «Газпром» знизив постачання в західному напрямку на 20%, як порівняти з допандемійним рівнем.
У «Газпромі» заявили, що розрахували постачання газу з огляду на заявки клієнтів. На підставі цих розрахунків компанія ухвалила рішення про закупівлю додаткових транзитних потужностей.

Однак опитані виданням експерти говорять інше. Вони вважають, що в такої загадкової поведінки російського монополіста є прості варіанти пояснення. Є ймовірність того, що «Газпром» просто хоче максимізувати прибуток в умовах дефіциту на ринку Європи.
Інші експерти вважають, що в такий спосіб «Газпром» нагадав Європі, для чого потрібен «Північний потік — 2», і натякнув, що постачання газу безпосередньо залежить від схвалення або несхвалення ПП-2 країнами, а транзиту через Україну більше не буде.
Видання також опитало аналітиків, які вважають, що «Газпром» просто таємно змінив стратегію. Якщо раніше вона зводилася до повного задоволення запитів споживача, то тепер монополіст копіює підхід ОПЕК+ до регулювання ринку нафти: обмеження постачання та підтримання наявних цін.
Контекст. Тим часом у червні стало відомо, що «Газпром» придбав в України додаткові надконтрактні потужності для транзиту газу на липень обсягом 15 млн кубометрів газу на добу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!