Facebook Pixel

«Газпром» за крок до провалу «Північного потоку-2»: що відбувається з газопроводом

«Газпром» допустив призупинення будівництва «Північного потоку — 2». Фото: Фото: nord-stream2.com

«Газпром» допустив призупинення будівництва «Північного потоку — 2». Фото: Фото: nord-stream2.com

У російському «Газпромі» заявили, що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» можуть відкласти або призупинити через політичний тиск. Про це пише агентство Reuters з посиланням на меморандум компанії до нового розміщення євробондів.

Quote«Через реалізацію наших великих міжнародних проєктів, таких як газопровід «Північний потік-2», ми стикалися і можемо продовжувати стикатися з ризиками, пов'язаними зі зміною політичної ситуації в різних регіонах. За виняткових обставин, зокрема через політичний тиск, такі зміни можуть призвести до призупинення або припинення проєкту», — заявили в компанії.

У разі ж припинення будівництва «Газпром» може отримати фінансові претензії від підрядників, а саме вимоги виплати компенсації, включаючи збитки, штрафи, збори за скасування та інші платежі.

Німеччина і «Північний потік – 2»

Водночас природоохоронні організації Німеччини — Deutsche Umwelthilfe і Німецький союз охорони природи та біорізноманіття висловили своє обурення дозволом на будівництво «Північного потоку – 2», яке країна днями продовжила до кінця травня 2021 року.

Telegram Logo

Як пише Deutsche Welle, Федеральне агентство з морського судноплавства та гідрографії в Гамбурзі підтвердило агентствам dpa і Reuters отримання апеляції екологів.

З огляду на ці фактори дозвіл на будівництво газопроводу в німецьких водах тимчасово призупинили.

Контекст. 1 січня Сенат остаточно ухвалив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, який передбачає розширення санкцій проти «Північного потоку – 2» і «Турецького потоку». Зокрема, санкції накладуть на компанії, які сприяють продажу, оренді або наданню трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, послуг страхування або перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом.

Раніше The Page повідомляло, що Данія та Німеччина дозволили Росії добудувати газопровід «Північний потік – 2». Однак «Газпрому» доведеться виконувати роботи своїми силами.

Коментарі

Всі новини