Facebook Pixel

Бузок, півонії, магнолії, рододендрони: що квітне у Києві на початку травня 2025 (фото)

Життя

У перші травневі вихідні численні кияни та гості столиці вирушили в сад бузків (сирингарій) Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка. The Page розповідає, що квітне у Києві в травні крім бузку, і ділиться свіжими світлинами 2025 року.

Як у травні 2025 року в ботсаду імені Гришка квітне бузок

Щороку цвітіння бузку в Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка у Києві приваблює тисячі відвідувачів. В розпал сезону кількість гостей може сягати до 100 тис. осіб на день. І в перші травневі вихідні 2025 року потоки людей заповнили і доріжки ботанічного саду, і прилеглі київські вулиці.

Бузок у Києві в перші травневі вихідні у самому розквіті. Фото: Марія Бабенко

Квитки до ботанічного саду коштують у 2025 році 150 грн для дорослих, 100 грн для дітей шкільного віку. В період цвітіння бузку протягом травня, коли відвідування НБС ім. М. Гришка стає найбільш масовим, сад відкритий для відвідувачів з 7:00 до 22:00, а каси працюють з 8:00 до 21:30. Квитки також можна придбати шляхом безготівкового розрахунку при вході через Pay Pass турнікети. В ранкові та вечірні години кількість відвідувачів помітно меншає, і прогулянка серед квітучого бузку стає більш атмосферною й затишною.

Цвітіння бузку у 2025 році в НБС ім. М. Гришка. Фото: Марія Бабенко

Сад бузків (Сирингарій) у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка у Києві започаткували у 1948 році під керівництвом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова. На площі 2,45 га тут висаджено понад 1500 кущів бузку, що представляють 21 вид і близько 90 сортів. Сад розташований на дніпровських схилах, і завдяки майстерному урахуванню особливостей ландшафту є особливо видовищним та вражає своїм масштабом.

Білий бузок у ботанічному саду ім. М. Гришка. Фото: Марія Бабенко

Численні відвідувачі «Саду бузків» прагнуть відшукати оглядовий майданчик, звідки відкриваються краєвиди вкритих бузком схилів, Видубицького монастиря, розливів Дніпра та лівобережної забудови Києва. Вочевидь, у травні це один з наймальовничіших куточків столиці.

Оглядовий майданчик серед «Саду бузків» у ботанічному саду ім. М. Гришка. Фото: Марія Бабенко

Коли у ботанічному саду ім. Гришка квітнуть півонії

Для сотень тисяч відвідувачів, які вирушають милуватися бузком до НБС, зазвичай стає приємним бонусом видовищна експозиція півоній. Їх можна побачити дорогою до саду бузків. Адже на відміну від півонії трав’янистої, що квітує на початку літа, деревоподібна буяє на півмісяця раніше практично одночасно з бузком.

Цвітіння півоній у 2025 році в НБС ім. М. Гришка. Фото: Марія Бабенко

Трапляються півонії й у саду бузків, і серед інших квітучих кущів і дерев. Поєднання різних квітів створює ефектні композиції. На жаль, світлини не здатні передати усі нюанси їх вишуканого аромату, якими наповнені алеї ботанічного саду.

Півонії в поєднанні з іншими квітами в НБС ім. М. Гришка у 2025 році. Фото: Марія Бабенко

Чи квітнуть магнолії в ботанічному саду ім. Гришка у 2025 році

Киян та гостей міста дуже засмутило, що у квітні 2025 року через екстремальне зниження температури в столиці померзли розквітлі магнолії. Проте більш пізні види, які на момент похолодання були вкриті бутонами, вистояли і на початку травня втішають своїм цвітінням.

Магнолія в ботанічному саду ім. М. Гришка у травні 2025 року. Фото: Марія Бабенко

У Києві милуватися магноліями можна як в Ботанічному саду ім. Фоміна, так і у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка. Моносад магнолій тут заклали ще в 1966 році. Квітковий амфітеатр створили на затишних південно-східних схилах, що створює сприятливий мікроклімат для цих теплолюбних рослин.

Магнолія Суланжа. Фото: Марія Бабенко

Натепер колекція магнолій НБС ім. М. Гришка налічує 10 видів, 2 гібриди та 8 сортів. На початку травня тут квітнуть численні декоративні форми магнолії Суланжа з великими келихоподібними квітами рожевого або пурпурового кольору.

Сад магнолій у НБС ім. М. Гришка у Києві в травні 2025 року. Фото: Марія Бабенко

Як квітнуть рододендрони в ботсаду Києва

У київських ботанічних садах у травні зазвичай розквітають рододендрони. Це різновид декоративних кущів і дерев родом з Азії, Європи та Північної Америки, які втішають своїм рясним цвітінням до початку літа.

Рододендрони в експозиції «Пори року» в ботанічному саду ім. М. Гришка. Фото: Марія Бабенко

У Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка в Києві рододендрони можна побачити в кількох локаціях. Основна колекція представлена в експозиції «Пори року», де кущі рододендронів вкрилися вишуканими, різнобарвними квітами.

Рододендрон в ботанічному саду в Києві у травні 2025 року. Фото: Марія Бабенко

Рододендрони також розквітли в «Тибетському саду», частиною якого є буддійська ступа з червоного житомирського граніту. В цьому атмосферному куточку зібрані рослини, характерні для гірських ландшафтів Тибету.

Рододендрон в «Тибетському саду» біля буддійської ступи в ботанічному саду ім. Грішка. Фото: Марія Бабенко

Мандрівки на шкільні канікули: як змінилися пріоритети українських туристів у 2025 році Подорожі

Мандрівки на шкільні канікули: як змінилися пріоритети українських туристів у 2025 році

Прем’єр Британії заговорив голосом Дмитра Кулеби – поки в новій версії «Реального кохання» Життя

Прем’єр Британії заговорив голосом Дмитра Кулеби – поки в новій версії «Реального кохання»

Активне довголіття замість очікування пенсії: що пропонують українцям старше 55 років Життя

Активне довголіття замість очікування пенсії: що пропонують українцям старше 55 років