Громадяни, що відвідали у вихідні 12-13 квітня Ботанічний сад ім. Фоміна біля метро «Університет», були неприємно вражені. Адже найбільша колекція магнолій в Україні, цвітіння якої можна спостерігати у квітні, практично втратила всю свою красу під впливом арктичного холоду.

Постраждалі від морозу магнолії в Києві в 2025 році. Фото: Марія Бабенко
«Всі квіти померзли. За все життя такого не бачили», – обурюються кияни й поспішають залишити змарнілий сад магнолій.

В квітні 2025 року магнолії померзли. Фото: Марія Бабенко
Нагадаємо, в першу декаду квітня Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського повідомила про низку температурних рекордів на метеорологічних станціях Київщини. Зокрема, 9 квітня 2025 року на метеорологічній станції Баришівка зафіксували найхолоднішу мінімальну добову температуру повітря: -6,0 °C, що перевершило попередній рекорд 2013 року -3,6 °C.

Квітень 2025: померзлі магнолії в Києві. Фото: Марія Бабенко
Й хоча дерева магнолій доволі стійкі до низьких температур й можуть витримувати морози до -20 °C, їхні бутони та квіти дуже чутливі навіть до легких морозів. А за температури нижче -3 °C є ризик втрати майже усього цвіту. Саме це і трапилося у 2025 році з білими магноліями, яких теплий березень стимулював до раннього цвітіння.

Постраждалі від морозу магнолії в Києві в 2025 році. Пізні сорти ще зберігають бутони. Фото: Марія Бабенко
Проте магнолії рожевих та червоних сортів, що не встигли розквітнути до аномального похолодання, залишаються вкритими бутонами. І хоча на них можна помітити ураження від холоду, відвідувачі ботанічного саду сподіваються, що разом із поверненням тепла вони ще розквітнуть. Ще більше шансів у тюльпанів, сакур, бузку та інших квітів, сезон яких має розпочатися пізніше.

Жовта форзиція виявилася стійкою до холодів, а пізні магнолії ще мають шанси розквітнути. Фото: Марія Бабенко
На жаль, від аномальних квітневих холодів постраждали не тільки магнолії. Адже аграрії попереджають, що практично всі дерева, що встигли розквітнути до заморозків, у 2025 році не дадуть врожаю. Отже, на українські абрикоси в цьому році сподіватися не варто.

Бутони пізніх магнолій, що пережили аномальні холоди в квітні 2025 року. Фото: The Page