Facebook Pixel

Без абрикосів, але з яблуками: наслідки заморозків для врожаю фруктів, ягід, овочів та зернових

В Україні до 11 квітня вже минув пік весняних заморозків. Температура поступово починає зростати, а аграрії підбивають підсумки весняного похолодання.

Як заморозки квітня 2025 року вплинули на фруктові дерева

Практично всі дерева, що розквітли в Україні до заморозків, не дадуть врожаю у 2025 році. Аномальне тепло в січні та березні створило умови раннього старту розквіту абрикосів, персиків, аличі, сливи, вишні та винограду. Зараз їхні квіти в’януть та опадають. Крім того, не може бути й мови про врожай без запилення бджолами. А вони в таку погоду не працюють. Отже, Україна знову залишиться без абрикосів і низки інших фруктів.

Хороша новина полягає в тому, що дерева з великими плодами, як-от яблуні та груші, більш захищені, і від них ще можна чекати фруктів

Квітневі заморозки 2025 сильно вдарили по врожаю. Джерело: depositphotos

Квітневі заморозки 2025 сильно вдарили по врожаю. Джерело: depositphotos

Чи постраждали від холодів ягідні та овочеві культури

З ягодами теж складно, адже до заморозків дуже чутливі лохина, аґрус та смородина. Це стосується й полуниці, якщо її не накрили плівкою. Тобто великого врожаю ягідних культур у 2025 році виробники вже теж не очікують. Ранні овочеві культури також у зоні ризику. Городні культури, як-от часник та шпинат, у безпеці.

Чи вплинув холод на озимину

Озимі культури не мають відчутно постраждати від квітневої холоднечі. І хоча горох, ячмінь та пшениця отримали від заморозків певний стрес, говорити про знищення морозами майбутнього врожаю не варто. Цим культурам допоміг сніг, що створив захисну плівку. Тому врожай може бути меншим, але він точно буде.

Додамо, що такі весняні заморозки є типовими після теплої зими. Цьогоріч березень та квітень помінялися місцями. Пік похолодання минув, але загроза ще залишається — попереду травень, якій також може здивувати низькими температурами.

Подякувати 🎉