Facebook Pixel

Ціна на газ в Україні рекордно зросла: за кубометр просять 15 гривень. А винен у цьому «Газпром»

Автор
Високі ціни на європейських ринках стали причиною рекордного подорожчання газу в Україні. Фото: Pixabay

Високі ціни на європейських ринках стали причиною рекордного подорожчання газу в Україні. Фото: Pixabay

Ціна на газ в Україні досягла рекордних значень — за тисячу кубометрів «блакитного палива» на ринку просять майже 16 тисяч гривень. За добу ринкова ціна на газ злетіла на 1500 грн за тисячу кубометрів, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Аналогів такому подорожчанню в історії України ще не було — станом на середину дня тисяча кубів газу на ринку торгується за 15 936 грн. Причиною такого масштабного подорожчання стала важка ситуація на європейському газовому ринку, до якого прив'язані українські ціни.

Спотові ціни в Європі 2 липня зафіксовано на рівні $450 за тисячу кубів. Це менше, ніж 30 червня, коли газ торгувався за ціною понад $460 за тисячу кубів, але все ще аномально високо. У середньому ціни щодня зростають на 4%.

Telegram Logo

Висока вартість газу на євроринку стала результатом дій «Газпрому», який притримав до 20% обсягів постачання газу. Зменшення постачань відбулося на тлі рекордно низького рівня запасів у газосховищах Європи та підвищеного попиту на газ, а також зупинення на плановий ремонт газопроводів «Ямал — Європа» (із 6 до 10 липня, потужність 100 млн кубометрів/доба) і «Північний потік» (з 13 до 23 липня, потужність 170 млн кубометрів/доба).

Контекст. Аномальне подорожчання газу на європейському ринку тримається вже тиждень — основною причиною стала політика «Газпрому», що змінилася. Російський монополіст різко знизив постачання газу до Європи. Україна вже назвала дії «Газпрому» політикою шантажу й вимагання, оскільки російська компанія не стала закуповувати додаткові потужності для транзиту, щоб задовольнити попит на газ у Європі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини