Facebook Pixel

Увечері дозвіл — зранку газ: Путін назвав, що дасть змогу «Газпрому» одразу наростити постачі до Європи

Щойно німецький регулятор дасть зелене світло запуску першої гілки газопроводу «Північний потік — 2», яка, до речі, вже заповнена газом, європейські країни одразу зможуть отримати не лише законтрактовані обсяги газу, а й додаткові. Окрім того, російський президент Володимир Путін анонсував, що друга гілка суперечливого газогону буде цілком заповнена паливом приблизно до середини грудня цього року.

Під час свого виступу, який цитує «Інтерфакс», глава РФ також назвав газову кризу у Європі «рукотворним результатом економічної політики Єврокомісії». Путін також наголосив, що, на відміну від інших постачальників — американських та близькосхідних, Росія збільшила свої постачі до європейських країн на 8,7%.

«Газпром» збільшив постачі на європейський ринок. Мене чують добре всі чи ні? Вам скорочують, а ми збільшуємо… І «Газпром» надприбутки не отримує. Ми не плачемо з цього приводу, тому що ми зацікавлені в довгострокових контрактах і в довгострокових взаємних зобов'язаннях. І тоді ми забезпечуємо можливість інвестування у видобуток і забезпечуємо потрібні обсяги для наших споживачів — стабільно та надійно», — наголосив президент РФ.

Контекст. Нагадаємо: спочатку Росія планувала, що «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Зрештою проєкт вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися сертифікації газогону. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора.

Днями в Кремлі заявили про готовність збільшити транзит газу через територію України, але за певних умов. Європейські клієнти «Газпрому» мають наростити обсяги закупівель, а Київ — запропонувати конкурентні умови.

Нагадаємо: вранці 1 жовтня «Газпром» припинив транзит газу до Угорщини через Україну. Як зазначається в повідомленні Оператора ГТС України, це сталося навіть попри те, що українські потужності в угорському напрямку законтрактовані до 30 вересня 2022 року обсягом понад 24,5 млн кубометрів на день.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉