Facebook Pixel

РФ зупинила транспортування газу в Угорщину через Україну

Російський «Газпром» зранку 1 жовтня зупинив транзит газу в Угорщину через Україну. Як зазначає в повідомленні Оператор ГТС України, це відбулося навіть попри те, що українські потужності в угорському напрямку законтрактовано аж до 30 вересня 2022 року в обсязі понад 24,5 млн кубів на день.

Якщо взяти до уваги той факт, що українська сторона імпортує газ з Угорщини шляхом віртуального реверсу, без транзиту ця можливість зникає.

«Монополізація газових маршрутів «Газпромом», яку ми наразі спостерігаємо, ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС – конкурентності та прозорості. Посилення домінуючого становища одного гравця та використання ним важелів впливу в очевидно політичних цілях на тлі шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено», — підкреслив гендиректор компанії Сергій Макогон.

Контекст. 27 вересня угорська влада й представники російського концерну «Газпром» підписали новий довгостроковий контракт на постачання газу в обхід України.

За умовами контракту «Газпром» постачатиме в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу щорічно двома маршрутами в обхід України — через Австрію та Сербію. Наразі Угорщина покриває свої потреби в газі, отримуючи паливо трубопроводом через територію України.

Подякувати 🎉