Facebook Pixel

Ціна на газ у Європі продовжує штурмувати нові висоти

Ціна газу у Європі знову оновила історичний максимум — становила $1102 за тисячу кубів. Фото: tsoua.com

Ціна газу у Європі знову оновила історичний максимум — становила $1102 за тисячу кубів. Фото: tsoua.com

Ціна листопадового ф'ючерса на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures сьогодні взяла позначку в 91,845 євро за 1 МВт•год, або $1102 за тисячу кубометрів. Показник здолав історичний рекорд, який було встановлено напередодні.

Головний чинник зростання ціни — низький рівень запасів газу в підземних сховищах Європи за обмеженого надходження газу по трубопроводах і в зрідженому вигляді.

Додатково. Європейські енергетичні ринки, від ринку природного газу до ринку дозволів на викиди вуглецю, підскочили в ціні до рекордів, сигналізуючи про те, що брак постачань посилиться з початком зимового сезону. Агентство Bloomberg повідомляє, що запаси всього, від газу і вугілля до води для виробництва електроенергії, скорочуються і мало ознак того, що ситуація покращиться найближчим часом, коли попит продовжить зростати після затишшя, спричиненого пандемією.

Telegram Logo

Потоки російського газу на термінал у Мальнові в Німеччині впали, звівши нанівець учорашнє часткове відновлення. Постачі по цьому великому транзитному маршруту приблизно на третину менші, ніж на початку тижня. Європейські енергокомпанії, які прагнуть закупити більше вугілля в Росії, також будуть розчаровані, оскільки експорт, імовірніше за все, буде обмежений.

«Баланс попиту та пропозиції у Європі залишатиметься надзвичайно напружений в зимовий період, що посилить ціновий тиск на ринок, який вже перебуває на рекордно високому рівні», — вказали аналітики BloombergNEF у своєму останньому звіті.

Питання зростання цін на енергоносії обговорюватимуть європейські лідери, коли вони зберуться в Брюсселі на саміт 21 — 22 жовтня.

«Дуже складно робити прогнози. Наразі ринок газу надзвичайно обмежений. Це багато в чому залежить від того, якою буде зима. Якщо зима буде холодна, ми, ймовірно, побачимо, як ціни на газ продовжать зростати», — зазначив Марко Заальфранк, глава відділу торгових операцій у континентальній Європі швейцарської компанії Axpo Holding AG.

Коментарі

Всі новини