Facebook Pixel

Угорщина отримуватиме російський газ в обхід України з 1 жовтня

Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сийярто повідомив про плани щодо укладання з російським монополістом «Газпромом» нового контракту на поставку природного газу, який діятиме з 1 жовтня.

Сторони домовилися за підсумками переговорів з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером.

«Сторони розглянули ключові питання і перспективи співпраці в газовій сфері, включаючи постачання газу в Угорщину. На зустрічі також йшлося про роботу угорської сторони щодо розширення національної газотранспортної системи», — повідомила пресслужба «Газпрому».

Сийярто назвав ціну газу за новим контрактом «набагато більш вигідною» ніж за умов нинішнього договору.

Новий договір діятиме з 1 жовтня. Він розрахований на 15 років, з можливістю зміни умов через 10 років.

За новим договором Угорщина отримуватиме по 4,5 млрд куб. м газу на рік: 3,5 млрд куб. м через Сербію (через газопровід «Турецький потік» і його сухопутні продовження) і 1 млрд куб. м — через Австрію.

Таким чином, поставки газу будуть організовані в обхід української ГТС.

Контекст. У 2020 році концерн поставив в Угорщину 8,637 млрд куб. м газу, за 2019 рік 10,522 млрд кубометрів. У першому півріччі 2021 року поставки газа зросли на 5%, до 3,909 млрд кубометрів.

Зараз основний обсяг поставок російського газу в Угорщину йде через компанію Panrusgaz (СП «Газпрому» і угорського енерготрейдера MVM). Крім того, з жовтня 2018 року «Газпром експорт» здійснює поставки газу в Угорщину через дочірню компанію WIEE Hungary Kft за короткостроковими контрактами. Також для забезпечення додаткових поставок газу в Угорщину в 2019 році були укладені короткострокові контракти з компанією MET International AG.

Подякувати 🎉