Угорщина стала основним постачальником газу в Україну

Після запуску об'єднаної точки і віртуального реверсу природного газу з Угорщиною з 1 травня цей напрямок став основним маршрутом поставок в Україну з часткою майже 50% від загального обсягу імпорту.

Зараз імпорт газу в Україну стабілізувався на рівні близько 44 млн кубометрів на добу, повідомив CEO «Оператора ГТС України» Сергій Макогон.

Частка Словаччини, яка до того довгі роки лідирувала в українському імпорті природного газу, скоротилася до 34%. Словацький транзитер, компанія Eustream, все ще не запропонувала ринку нову послугу з транзиту газу в Україну з ЄС, хоча збиралась зробити це ще з 1 березня.

Telegram Logo

Частка Польщі з імпорту газу в Україну значно зросла і склала 16%.

«Причому віртуальним реверсом імпортується більше половини від загального обсягу. Впевнений, що після запуску віртуальної точки на кордоні Польща-Україна цей напрямок стане ще більш цікавим, але все залежить від того, яким буде встановлено тариф з польської сторони», — вважає Сергій Макогон.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. З січня по квітень 2020 року Україна закупила 3,9 млрд кубометрів газу з країн Європейського Союзу. Це на 1,4 млрд кубометрів, або на 59%, перевищує показник за аналогічний період 2019-го і на 26% — середній показник 2016-2019 років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини